Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Boni będzie rozmawiać z twórcami o otwartych zasobach… Inteligentne systemy rozładują korki… Skandale w ślad za Facebookiem… Klienci przepłacają nawet 1300 zł za tablety w ofercie operatorów… LTE pokona internet kablowy?... Gra o miliardy euro, czyli polowanie na zyski Amazona, Google'a i Starbucksa… Pracownicy Amazona jak niewolnicy? Niemcy likwidują konta… Pentagon uzbroi żołnierzy w smartfony… Nowa żyła złota Google… Prawie 1/3 Facebooka należy do Zuckerberga… Facebook zaatakowany przez hakerów…

COMPUTERWORLD

Intel zmienia plany dotyczące architektury Itanium!

Kolejna generacja procesorów rodziny Itanium będzie produkowana w technologii 32 nm, a nie 22 nm jak zapowiadano wcześniej. Układy linii Kittson nie będą również kompatybilne z gniazdami dedykowanymi dla procesorów Xeon. Deklaracje przedstawicieli firmy Intel po raz kolejny wzbudziły niepewność co do dalszych losów architektury Itanium.

RZECZPOSPOLITA

Inteligentne systemy rozładują korki

Inteligentne Systemy Transportowe mają być receptą na bolączki kierowców i samorządowców, jakimi są korki, przeładowane pojazdy na ulicach miast czy brak wolnych miejsc na parkingach.

Skandale w ślad za Facebookiem

Wpływy mobilne rosną, ale rekomendacje analityków spadają. Akcjonariusze pozywają firmę.

GAZETA PRAWNA

Klienci przepłacają nawet 1300 zł za tablety w ofercie operatorów

Sprzęt ten kupowany w ramach abonamentu telefonicznego kosztuje o 400-1300 zł więcej, niż gdyby klient kupił go w sklepie, a internet mobilny wziął na kartę.

LTE pokona internet kablowy?

Jeszcze w tym roku mogą pojawić się nowe oferty LTE. Dzięki przetargowi na częstotliwość 1800 MHz, poza Polkomtelem, superszybki internet mobilny zaoferują Play i T-Mobile. Czy to koniec internetu stacjonarnego?

Gra o miliardy euro, czyli polowanie na zyski Amazona, Google'a i Starbucksa

Londyn, Paryż i Berlin chcą przykręcić śrubę firmom unikającym podatków. Na celowniku ministrów finansów znaleźli się tacy giganci jak Amazon, Google i Starbucks. Gra toczy się o miliardy euro, funtów i dolarów.

WYBORCZA.BIZ

Pracownicy Amazona jak niewolnicy? Niemcy likwidują konta

Niemcy zaczynają likwidować konta na Amazonie, a wydawnictwa rozważają zerwanie z internetową księgarnią współpracy.

Pentagon uzbroi żołnierzy w smartfony

Po to, by mogli szybko pobierać dane biometryczne - skanować ludzkie twarze, oczy i kciuki.

PULS BIZNESU

Nowa żyła złota Google

Google może osiągnąć w tym roku rekordowe przychody z reklam wysyłanych do użytkowników tabletów.

Prawie 1/3 Facebooka należy do Zuckerberga

Z raportu wysłanego przez Facebooka do SEC wynika, że współzałożyciel i prezes koncernu utrzymał dominującą pozycję.

Facebook zaatakowany przez hakerów

Portal społecznościowy Facebook został zaatakowany przez hakerów. "Nic jednak nie wskazuje na to, by przejęli oni dane naszych użytkowników" - zapewnił w piątek wieczorem Facebook.

Boni będzie rozmawiać z twórcami o otwartych zasobach

Minister cyfryzacji Michał Boni będzie rozmawiać w poniedziałek z przedstawicielami twórców i organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi o nowej ustawie o otwartych zasobach. Pomysł udostępnienia zasobów kultury wywołał kontrowersje wśród twórców.