Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Bitwa o górę gotówki Apple’a… Upadłe Atari nie rozliczyło się z CD Projektem… Apple pozwane przez akcjonariusza… Masz wolny Internet? To Twój problem… Michael Dell na tropie innowacyjnej lokomotywy… W internecie trwa nieustanna wojna. Użytkowników z reklamą… Gratka dla graczy: Rozpoczęły się prace nad Wiedźminem 3…

RZECZPOSPOLITA

Bitwa o górę gotówki Apple’a

Prezes Tim Cook stoi przed nowym wyzwaniem. Stabilne wyniki spółki już nie wystarczają.

Upadłe Atari nie rozliczyło się z CD Projektem

Giełdowy producent gier komputerowych liczy, że odzyska wszystkie należności handlowe od Atari. Rozgrywka toczy się o kilkaset tysięcy złotych.

GAZETA PRAWNA

Masz wolny Internet? To Twój problem

Operatorzy oferują nam coraz szybszy Internet szerokopasmowy. Ale czy spora część klientów średnio osiąga chociaż połowę takiego transferu? Okazuje się, że operator nie musi zapewnić nam prędkości, której byśmy oczekiwali. Winę za to nieporozumienie ponoszą nie tylko firmy, ale czasem też sami klienci.

W internecie trwa nieustanna wojna. Użytkowników z reklamą

W realu wszystko jest prostsze. Tu przeciwnika w postaci reklamy łatwo lokalizujesz i umiesz już go ignorować. Przećwiczyłeś obojętność i cierpliwość wobec wyrastających na ulicach billboardów, ulotek, które co rusz ktoś próbuje ci wręczyć, czy ogłoszeń na uchwytach w tramwaju. Kiedy jednak włączasz komputer, wchodzisz do sieci i portal informacyjny, z którego korzystasz, znika pod wielką reklamą, a ty tracisz kilka sekund, by znaleźć iksa, który pozwoli ci ją zamknąć - puszczają ci nerwy.

Gratka dla graczy: Rozpoczęły się prace nad Wiedźminem 3

Szykuje się prawdziwa gratka dla graczy i kolejny polski hit eksportowy. Programiści z polskiego studia CD Projekt pracują już nad trzecią częścią popularnego Wiedźmina.

WYBORCZA.BIZ

Michael Dell na tropie innowacyjnej lokomotywy

W 2002 r., gdy Steve Jobs, legendarny szef Apple'a, ogłaszał śmierć kineskopowych monitorów do komputerów, powiedział. - W biznesie komputerowym tylko my i Dell zarabiamy pieniądze. Oni dlatego, że są Wal-Martem, my - bo jesteśmy innowacyjni. Czy Michael Dell zdoła ponownie wprowadzić stworzoną przez siebie firmę na drogę innowacji?

PULS BIZNESU

Apple pozwane przez akcjonariusza

Zarządzający David Einhorn złożył pozew przeciwko Apple. Przyczyna to… zbyt dużo gotówki w kasie drugiej co do wielkości giełdowej spółki świata.