Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Koniec systemu MiniDisc… Sygnity podpisało umowę na e-Podatki… Tysiące firm oszukanych przy zakupie domen internetowych… Mapy przekleństwem nowego BlackBerry… Telekom rosyjskiego miliardera: wejdziemy do Polski… Tablety i komórki kradną rynek komputerom… Rachunki za telefon będą niższe. UKE zmusiło operatorów do obniżki stawek… Internet sposobem na kryzys… Spotted - nowa moda ogarnia użytkowników Facebooka…

COMPUTERWORLD

Wyjście Della z giełdy kwestią najbliższych dni

Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dni sfinalizowana zostanie warta miliardy dolarów transakcja zmierzająca do wycofania firmy Dell z giełdy. Być może szczegóły największej tego typu transakcji ostatnich lat poznamy już w poniedziałek. Być może wycofanie spółki z obrotu publicznego jest podyktowane chęcią przeprowadzenia szybkiej reorganizacji firmy.

***reklama***

Jak skutecznie i praktycznie pokazać skalę możliwych zagrożeń bezpieczeństwa IT?

Stosowane rozwiązania bezpieczeństwa często nie chronią systemu IT organizacji. Nieustanne zmiany w systemach informatycznych ujawniają luki w bezpieczeństwie urządzeń, oprogramowania lub ich konfiguracji, narażające systemy IT na zagrożenia z zewnątrz. O tym, dlaczego testy penetracyjne stają się nieodzowne przy weryfikacji prawidłowości działania systemów bezpieczeństwa IT dowiecie się Państwo na warsztatach Techniki hackingu i bezpieczeństwo w obliczu ataków i zagrożeń.

RZECZPOSPOLITA

Internet sposobem na kryzys

Coraz więcej konsumentów decyduje się na e-zakupy. Głównie dlatego, że widzą w tym szansę na oszczędności.

Telekom rosyjskiego miliardera: wejdziemy do Polski

Rosyjski miliarder, Roman Abramowicz właśnie zainwestował w londyńską firmę telekomunikacyjną Truphone obejmując nieco ponad 23 proc. jej udziałów. Co to ma wspólnego z Polską? Wiele.

Tablety i komórki kradną rynek komputerom

Coraz więcej odsłon w Internecie jest z urządzeń mobilnych - wynika z badań Gemiusa. Rośnie liczba odsłon realizowanych ze smartfonów i tabletów.

GAZETA PRAWNA

Rachunki za telefon będą niższe. UKE zmusiło operatorów do obniżki stawek

Pomimo wielu negatywnych rokowań Prezes UKE Magdalena Gaj udowodniła, że wdrożenie niższych stawek za połączenia w ruchu hurtowym może odbyć się na zasadach gwarantujących stabilne prowadzenie działalności gospodarczej. O ile zmniejszą się rachunki za telefon?

Spotted - nowa moda ogarnia użytkowników Facebooka

Szał, który na początku stycznia opanował polskich facebookowiczów, nie jest niczym nowym. Przywędrował do nas z USA i Europy Zachodniej. Co interesuje polskich spotterów?

Koniec systemu MiniDisc

Po dwudziestu latach na rynku japoński MiniDisc kończy żywot. Cyfrowa technologia firmy Sony, która miała całkowicie zmienić sposób odtwarzania i nagrywania muzyki, nie przetrwała próby czasu.

PULS BIZNESU

Sygnity podpisało umowę na e-Podatki

Sygnity SA podpisało kontrakt na budowę, wdrożenie i utrzymanie Systemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi z Ministerstwem Finansów.

Tysiące firm oszukanych przy zakupie domen internetowych

Nawet kilka tysięcy firm z całej Polski mogło zostać oszukanych przy zakupie domen internetowych, oferowanych za pośrednictwem telemarketingu. Dotychczas na policję wpłynęło ponad 500 zgłoszeń od poszkodowanych podmiotów, które straciły co najmniej milion zł.

Mapy przekleństwem nowego BlackBerry

BlackBerry Z10, nowy smartfon ze stajni BlackBerry, który miał postawić na nogi kanadyjską spółkę, nie jest niestety wolny od wad. Zawodzą aparat i aplikacja oferująca mapy.