Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Duża akcja NASK przeciw komputerowemu wirusowi Virut… Ruszył nowy portal Kima Dotcoma… Polski Apple rodem z Gdańska… Action spogląda na Czechy… Nowe rozdanie Playa… Teraz w Polsce zarabia się na tabletach… Facebook poszedł na kolizję z Google. Nic mu to nie dało… Huawei przebił Ericssona…

COMPUTERWORLD

Looksoft i Cisco pracują nad aplikacją ułatwiającą poruszanie się po budynkach

Firmy nawiązały współpracę w zakresie wykorzystania inteligentnych sieci bezprzewodowych w obiektach wielkopowierzchniowych takich jak centra handlowe, lotniska czy muzea. Efektem współpracy ma być możliwość tworzenia aplikacji mobilnych ułatwiających poruszanie się w budynkach, w których działa sieć WiFi Cisco.

RZECZPOSPOLITA

Ruszył nowy portal Kima Dotcoma

Przez pierwsze dwie godziny działania następcy portalu Megaupload, zarejestrowało się na nim 250 tys. osób. Drugiego dnia jego istnienia liczba użytkowników sięgnęła 1 mln.

Polski Apple rodem z Gdańska

Przyglądam się wykresom cen akcji dwóch spółek. Jedna z nich jest notowana na GPW. Druga na Nasdaq. Te wykresy do pewnego momentu były bardzo podobne.

Action spogląda na Czechy

Nowe technologie. Dystrybutor sprzętu IT nie odczuwa kryzysu. Chce 
w 2013 r. zwiększyć sprzedaż w dwucyfrowym tempie.

Nowe rozdanie Playa

Rusza kolejna wojna o abonentów telefonii komórkowej.

Teraz w Polsce zarabia się na tabletach

Boom na rynku elektronicznych tabliczek zachęcił do tej branży firmy, które wcześniej nie zajmowały się produkcją komputerów.

GAZETA PRAWNA

Facebook poszedł na kolizję z Google. Nic mu to nie dało

Miał być kurą znoszącą złote jaja. A nawet ósmym cudem świata. Miał zmienić nasze życie. Na razie jednak przywołuje raczej skojarzenia z pękającą bańką mydlaną.

PULS BIZNESU

Huawei przebił Ericssona

Huawei Technologies, chiński producent elektroniki, odnotował w 2012 r. 8 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. Zamknęły się one kwotą 220 mld juanów (35,4 mld USD), donosi Bloomberg.

Duża akcja przeciw komputerowemu wirusowi Virut

Eksperci z instytutu badawczego NASK przejęli w czwartek wieczorem 23 polskie domeny internetowe służące do zarządzania siecią komputerów zainfekowanych groźnym wirusem Virut. W 2012 r. odnotowano w Polsce aż 890 tys. zgłoszeń adresów IP zainfekowanych Virutem.