Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Smartfony prawie o rozmiarze tabletów… Tablet Nokia - kluczowa będzie cena… Polskie tablety rozchodzą się jak świeże bułeczki… Zakupy grupowe, czyli pokolenie Biedronki 2.0… Konsole wypychają PC-ty z polskiego rynku… Szef Apple: Chiny wyprzedzą USA jako największy rynek firmy… CD Projekt Red zapowie trzecią część Wiedźmina?... Wysłanie wiadomości do Zuckerberga kosztuje 100 USD… Gry to zajęcie dla dorosłych… Dzieci nabijają ogromne rachunki za aplikacje na iPady i iPhone'y…

COMPUTERWORLD

SAP przenosi środowisko ERP do pamięci operacyjnej!

W ofercie niemieckiego koncernu dostępne są już rozwiązania pozwalające wykorzystać technologie in-memory do obsługi danych typowych dla systemów transakcyjnych. Dzięki temu wszystkie dane z systemu SAP ERP mają być dostępne od ręki, w czasie rzeczywistym. Według przedstawicieli SAP wielu wypadkach zbędne stanie się posiadanie odrębnej bazy, czy hurtowni danych.

GAZETA PRAWNA

Polskie tablety rozchodzą się jak świeże bułeczki

Sprzedaż tabletów wzrosła w Polsce prawie 20-krotnie - podaje sklep internetowy Agito.pl. Najchętniej kupujemy sprzęt polskich producentów. "Na tablet nie trzeba już oszczędzać miesiącami, można go kupić za mniej niż 500 zł" - mówi PAP Life prezes firmy elektronicznej.

Szef Apple: Chiny wyprzedzą USA jako największy rynek firmy

Szef Apple, Tim Cook uważa, że Chiny wyprzedzą USA stając się największym na świecie rynkiem dla jego firmy. Producent popularnego iPhone’a rozbudowuje sieć sklepów w Państwie Środka i rozważa przeprowadzenie debiutów nowych produktów właśnie w tym kraju.

Zakupy grupowe, czyli pokolenie Biedronki 2.0

Zakupy grupowe zdobyły miliony zwolenników. Grupoklony w Polsce wyrastały jak grzyby po deszczu. Młodzi myśleli, że znaleźli pracę marzeń, szybko jednak okazywało się, że trafiali do maszynek, które wyciskały ich jak cytryny.

RZECZPOSPOLITA

Konsole wypychają PC-ty z polskiego rynku

Najwięksi sprzedawcy elektroniki twierdzą, że w okresie przedświątecznych sprzedawali dwa razy więcej konsol Xbox360 niż rok wcześniej.

Smartfony prawie o rozmiarze tabletów

Telefony komórkowe stają się coraz większe. Rekordzistą jest Huawei z ekranem o przekątnej ponad 6 cali, rozmiarem bliski małemu tabletowi.

CD Projekt Red zapowie trzecią część Wiedźmina?

Technologiczna spółka dwa dni temu wypuściła trailer gry Cyberpunk 2077. W filmie zamieszczono ukrytą wiadomość.

Gry to zajęcie dla dorosłych

Polacy mogą podbić rynek gier - uważa Artur Kurasiński, który szkoli twórców z tej branży.

WYBORCZA.BIZ

Dzieci nabijają ogromne rachunki za aplikacje na iPady i iPhone'y

Rodzice płacą setki funtów za to, że ich dzieci próbują zgłębić następny etap gry - napisał brytyjski dziennik "The Guardian". Chodzi o takie gry jak "Playmobil Pirates", "Coin Dozer" i "Racing Penguin".

PULS BIZNESU

TeleSprawni.pl umożliwi telepracę

Ruszyła platforma TeleSprawni.pl. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby poszukujące pracy, jak i pracodawcy.

Wysłanie wiadomości do Zuckerberga kosztuje 100 USD

Wysłanie wiadomości w portalu Facebook do jego założyciela Marka Zuckerberga kosztuje 100 USD.

Tablet Nokia - kluczowa będzie cena

Już w lutym Nokia może pokazać światu swój tablet. Analitycy twierdzą, że o losie gadżetu zdecyduje jego cena.