Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Pentagon postawił na Windows 8… Chiny ukarały Samsunga za udział w zmowie cenowej… Internet nie wykończył książek… Nie uciekniesz od Google+… Iran będzie kontrolował portale społecznościowe… Virgin Megastore traci płynność… Koniec netbooków? Tak, ale ceny nie spadną… Ile Apple zarobi na firmach… Wielka impreza trwa. 10 milionów Polaków używa Facebooka…

COMPUTERWORLD

PKP Informatyka przejęła Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy

Połączenie sił ma poprawić pozycję spółek i zwiększyć ich konkurencyjność na rynku rozwiązań wspierających nie tylko transport kolejowy.

RZECZPOSPOLITA

Internet nie wykończył książek

Wbrew potocznym opiniom media cyfrowe nie wywołały wśród Polaków gwałtownego spadku czytelnictwa. Wartość sprzedaży książek zmniejszyła się w 2012 r. tylko minimalnie.

Nie uciekniesz od Google+

Google konkuruje z Facebookiem wymagając, aby użytkownicy korzystali z jego sieci społecznościowej.

Virgin Megastore traci płynność

Sieć sklepów z nagraniami, książkami i sprzętem komputerowym, fotograficznym i zamierza ogłosić o utracie płynności po latach kłopotów finansowych sektora wywołanych konkurencją Internetu i techniki cyfrowej.

GAZETA PRAWNA

Koniec netbooków? Tak, ale ceny nie spadną

Na świecie ogłoszono definitywny koniec netbooków. Czy ich ceny spadną? Raczej nie, gdyż producentów i sprzętu będzie na rynku coraz mniej, a wtedy ceny nawet mogą wzrosnąć. Warto jednak zastanowić się, czy zamiast małego komputera, w tej samej cenie nie zainwestować już w tablet, ultrabooka czy tabletolaptop.

Wielka impreza trwa. 10 milionów Polaków używa Facebooka

Największy portal społecznościowy świata do Polski dotarł dosyć późno. Założony w 2004 roku serwis szerszą popularność zaczął zdobywać dopiero po tym, jak garstka zapaleńców w 2009 roku na własną rękę przetłumaczyła jego menu na język polski. Ale Facebook dziś więc ej niż tylko portal, to prawdziwa rewolucja dla marketingu, reklamy, mediów i biznesu.

PULS BIZNESU

Ile Apple zarobi na firmach

Analitycy prognozują, że lubiana przez gadżeciarzy firma może zarobić na sprzedaży produktów do korporacji 39 mld USD w ciągu dwóch lat.

Iran będzie kontrolował portale społecznościowe

Władze Iranu pracują nad oprogramowaniem, które pozwoli kontrolować portale społecznościowe - poinformował w sobotę szef irańskiej policji Ismail Ahmadi Mogadam.

Pentagon postawił na Windows 8

Microsoft zdobył nowy kontrakt dla amerykańskiego ministerstwa obrony. W jego ramach dostarczyć ma najnowsze oprogramowanie, w tym system operacyjny Windows 8.

Chiny ukarały Samsunga za udział w zmowie cenowej

Chiński rząd ukarał Samsunga, LG oraz cztery inne spółki, grzywną w wysokości 56,7 mln USD za udział w zmowie cenowej polegającej na ustawianiu cen płaskich ekranów telewizyjnych.