Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Najważniejsze wydarzenia 2012 roku… HTC wprowadzi na rynek dwa tablety… Kto rządzi Internetem… KE oskarża Samsunga o nadużywanie dominującej pozycji… Amazon likwiduje święta - wyprzedaż już od wtorku… Facebook zacznie pobierać opłaty za wysyłanie wiadomości?... Popularność szefowej Yahoo topnieje… Nie chcemy smartfona pod choinkę…

COMPUTERWORLD

Najważniejsze wydarzenia 2012 roku

Końcówka roku to tradycyjnie okres podsumowań. W mijającym roku ciekawych wydarzeń nie brakowało zarówno w skali świata, jak i naszego lokalnego rynku. Prezentujemy redakcyjne podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2012 roku.

RZECZPOSPOLITA

Kto rządzi Internetem

W walce o władzę nad światową siecią polityka i biznes splatają się jak nigdzie indziej.

KE oskarża Samsunga o nadużywanie dominującej pozycji

Komisja Europejska skrytykowała południowokoreański koncern Samsung, oskarżając go o nadużywanie dominującej pozycji poprzez dążenie do wprowadzenia środków zapobiegawczych m.in. wobec amerykańskiej firmy Apple, która miała wykorzystywać jego patenty.

GAZETA PRAWNA

Amazon likwiduje święta - wyprzedaż już od wtorku

Internetowy gigant Amazon.com ogłosił, że w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia rozpocznie wielką wyprzedaż. Duchowni anglikańscy przypominają, że święta to wyjątkowe wydarzenie rodzinne i religijne.

WYBORCZA.BIZ

Nie chcemy smartfona pod choinkę

Ponad dziewięć na dziesięć osób korzystających ze zwykłych telefonów komórkowych nie chce znaleźć pod choinką smarfona - wynika z badania Ośrodka Badań Opinii Adama Kowalskiego.

PULS BIZNESU

Facebook zacznie pobierać opłaty za wysyłanie wiadomości?

Facebook testuje system płatniczy, które będzie pobierać 1 USD opłaty za wysyłanie wiadomości do osób, które nie należą do grona znajomych użytkownika w serwisie.

Popularność szefowej Yahoo topnieje

Popularność Marissy Mayer wśród pracowników Yahoo zmniejszyła się w trakcie ostatnich miesięcy.

HTC wprowadzi na rynek dwa tablety

HTC Corp. prowadzi prace nad tabletemi, których oprogramowanie dostarczy Windows.

NETWORLD

HTTPS Everywhere - od teraz również dla IE

Firma Zscaler udostępniła popularne rozszerzenie HTTPS Everywhere w wersji przeznaczonej dla programu Internet Explorer. Dzięki niemu użytkownicy przeglądarki Microsoftu będą mieć pewność, że połączenie ze stroną będzie zabezpieczone za pomocą HTTPS (o ile dana witryna obsługuje ten standard).