Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zaostrzy się walka o odbiorców muzyki i filmów w Internecie… Już 22 miliony Polaków korzysta z internetu… Apple i klif fiskalny pociągnęły Wall Street w dół… Nowa droga do innowacji… Google Maps wraca na urządzenia Apple… Chińczycy rzucili się na iPhone’a 5… Pracownik gorszy od hakera…

COMPUTERWORLD

Trudniej o ogólnoświatową cenzurę Internetu

Konferencja WCIT-12 w Dubaju zakończyła się brakiem porozumienia między państwami w sprawie zmian w Międzynarodowych Przepisach Telekomunikacyjnych (ITR). Sprzeciw zgłosiła m.in. Polska.

RZECZPOSPOLITA

Nowa droga do innowacji

PARP testuje nowy sposób oceny wniosków o dotacje. Teraz eksperci nie tylko przeanalizują dokumenty, ale też spotkają się z przedsiębiorcami.

Zaostrzy się walka o odbiorców muzyki i filmów w Internecie

W lutym do Polski wejdzie serwis muzyczny Spotify, ale kolejnych graczy raczej 
nie ma się już co spodziewać - uważa szef Ipli i Muzo. 
Na rynku wideo w sieci ich właściciel Redefine nastawia się na rywalizację 
z YouTube'em.

Apple i klif fiskalny pociągnęły Wall Street w dół

Zniżka papierów technologicznego giganta i strach przed korektą w obliczu impasu w rozmowach w sprawie klifu fiskalnego w USA dyktowały nastroje na Wall Street w końcówce tygodnia.

GAZETA PRAWNA

Boni: Przed decyzją w sprawie ITR musimy skonsultować się z obywatelami

Polska delegacja wróciła z Dubaju, gdzie zakończyła się debata o zmianach w Międzynarodowych Regulacjach Telekomunikacyjnych (ITR). Polska nie podpisała dokumentu, bo niektóre jego zapisy wciąż budzą wątpliwości - powiedział w sobotę minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Google Maps wraca na urządzenia Apple

Wczoraj w AppStore pojawiła się mapowa aplikacja Google'a i z miejsca stała się stała się najczęściej ściąganą aplikacją na urządzenia Apple'a.

PULS BIZNESU

Chińczycy rzucili się na iPhone’a 5

W trackie pierwszego weekendu, od momentu debiutu iPhone’a 5 w Chinach, sprzedało się tam blisko 2 mln nowych smartfonów Apple.

Pracownik gorszy od hakera

3 na 4 dyrektorów IT zauważyło zwiększoną liczbę ataków zewnętrznych na dane firm, w których pracują.

Już 22 miliony Polaków korzysta z internetu

22 mln z nas korzysta z internetu, 7 na 10 robi to prawie codziennie. Są i tacy, którzy siedzą w sieci na okrągło. Reszta to użytkownicy okolicznościowi.

NETWORLD

Sąd: Apple naruszył patenty Sony i Nokii

Sąd federalny stanu Delaware uznał, że koncern Apple nielegalnie wykorzystał w smartfonie iPhone trzy rozwiązania technologiczne opatentowane przez firmę MobileMedia Ideas (stworzoną przez Sony, Nokia oraz MPEG LA).