Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Samsung zainwestuje w Łodzi… Płatności zbliżeniowe bezpieczne i coraz bardziej powszechne… Dylematy rynku telekomunikacyjnego… Polskie firmy zaczynają spamować świat… Minister Boni o wolności internetu… YouTube wchodzi w buty stacji TV… Włoska policja wkroczyła do siedziby Facebooka…

COMPUTERWORLD

Infor kupuje producenta narzędzi wspierających marketing

Rozwiązania amerykańskiej spółki Orbis Global mają posłużyć do rozszerzenia oferty firmy Infor Global Solutions w zakresie narzędzi ułatwiających zarządzanie procesami marketingu.

RZECZPOSPOLITA

Polskie firmy zaczynają spamować świat

Polska zajmuje dziesiąte miejsce w świecie w produkcji internetowego spamu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na raport firmy analitycznej Sophos. W tej niesławnej konkurencji wyprzedzamy nawet Chiny.

GAZETA PRAWNA

Płatności zbliżeniowe: bezpieczne i coraz bardziej powszechne

Nikogo już nie dziwi możliwość płacenia zbliżeniowego w różnych miejscach. Liczba kart zbliżeniowych wydanych do kont rośnie z miesiąca na miesiąc. Polacy polubili możliwość dokonywania szybkich transakcji, szczególnie na niewielkie sumy, gdyż kwoty nie przekraczające 50 złotych nie muszą być potwierdzane PINem, ani podpisem.

Dylematy rynku telekomunikacyjnego

"Telekomy i media to nie tylko wyciąganie pieniędzy i śrubowanie wyników - to przede wszystkim ogromna grupa pozyskanych klientów" - mówił w sobotę Ireneusz Piecuch (CMS Cameron McKenna) w obronie rynku telekomunikacyjnego.

PULS BIZNESU

Włoska policja wkroczyła do siedziby Facebooka

Włoska policja podatkowa przeszukuje siedzibę Facebooka w Mediolanie. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości sprawdzają, czy Facebook regularnie wywiązywał się z płacenia podatków.

Minister Boni o wolności internetu

Nie ma żadnej zgody na propozycje sprzeczne z podstawową zasadą internetu, czyli wolnością i swobodą w sieci - podkreślił w sobotę minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Szef MAC w poniedziałek udaje się do Dubaju na konferencję telekomunikacyjną.

YouTube wchodzi w buty stacji TV

Tego ruchu obawiały się telekomy, nadawcy telewizyjni i kablówki. Musimy inwestować, by się zmierzyć z YouTube - mówią w branży.

Samsung zainwestuje w Łodzi

Południowokoreański koncern elektroniczny Samsung zainwestuje w Łodzi. Firma otwiera w tym mieście swoje biuro badawczo-rozwojowe - poinformował w piątek PAP wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

NETWORLD

Google umożliwia tworzenie prywatnych app store’ów

Koncern Google udostępnił firmom korzystającym z urządzeń z systemem Android nową funkcję - możliwość tworzenia prywatnych (tzn. dostępnych wyłącznie dla określonej grupy użytkowników) serwisów z aplikacjami. Ma to ułatwić użytkownikom korporacyjnym zachowanie kontroli nad oprogramowaniem instalowanym w firmowych urządzeniach.