Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Kalifornia pozywa eBaya. Bo nie chciał podbierać pracowników… Google prezentuje globalną grę augmented reality… Przedsiębiorcy wybierają darmowe konta… Dystrybutorom usług T-Mobile spadną przychody, ale nie zyski… CBA i przetarg ze wskazaniem… Firmy cenią stabilność systemu… 120 mln zł z centrum badań i rozwoju dla spółek naukowo-biznesowych…

COMPUTERWORLD

WiFi od IBM na lotnisku w Warszawie

W ramach nowej kampanii wizerunkowej firmy IBM, na terenie lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, firma udostępnia bezpłatny, bezprzewodowy Internet. O możliwości podłączenia się do sieci Wi-Fi informują specjalnie zaprojektowane standy reklamowe nawiązujące do idei Inteligentnych Miast.

RZECZPOSPOLITA

Firmy cenią stabilność systemu

Przedsiębiorcy przez Internet w wygodny sposób mogą komunikować się z bankiem i zarządzać finansami swoich firm, korzystając z zaawansowanych usług i produktów.

Przedsiębiorcy wybierają darmowe konta

Małe firmy zwracają uwagę zwłaszcza na funkcjonalność systemów bankowości elektronicznej oraz niskie koszty obsługi e-rachunku.

Dystrybutorom usług T-Mobile spadną przychody, ale nie zyski

Operatorzy komórkowi walczą o przyszłe przychody. T-Mobile widzi je teraz w telefonach. Planuje sporą zmianę w sprzedaży.

GAZETA PRAWNA

Ingress: Google prezentuje globalną grę augmented reality

Google uruchomiło aplikację Ingress - grę augmented reality (AR) łączącą świat wirtualny z realnym. Jej płaszczyzną jest cały świat, a gracz walczy o przejęcie kontroli nad umysłami Ziemian.

WYBORCZA.BIZ

Kalifornia pozywa eBaya. Bo nie chciał podbierać pracowników

Amerykański Departament Sprawiedliwości oraz władze Kalifornii pozwały aukcyjnego giganta. Kością niezgody są umowy eBaya z firmą Intuit - firmy dogadały się, by nie podbierać sobie pracowników.

PULS BIZNESU

120 mln zł z centrum badań i rozwoju dla spółek naukowo-biznesowych

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach nowego programu SPIN-TECH przeznaczy 120 mln zł dla uczelni oraz instytutów badawczych, które chcą tworzyć lub rozwijać spółki celowe.

CBA i przetarg ze wskazaniem

CBA bierze pod lupę przetargi różnych instytucji na sprzęt komputerowy i systemy IT, ale samo ma z tym problem.

Ponad 500 mln USD w 24 godziny

Najnowsza część gry wideo “Call of Duty" osiągnęła ponad 500 mln USD sprzedaży w 24 godziny po pojawieniu się na rynku.

NETWORLD

WiFox - sposób na odciążenie Wi-Fi?

Naukowcy z amerykańskiego North Carolina State University opracowali oprogramowanie, które umożliwia sprawniejsze zarządzanie ruchem sieciowym w routerach WiFi, do których podłączonych jest wielu użytkowników. Rozwiązanie o nazwie WiFox ma dzięki odpowiedniemu priorytetowaniu ruchu wyeliminować problemy z wydajnością sieci.