Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rośnie chmura danych i ruch w całym Internecie… Nowa technologia nie przysporzyła Plusowi klientów… Sieci komórkowe szukają oszczędności: będzie mniej promocji i bonusów… Twitter stworzy wewnętrzny Instagram… Kto teraz rządzi w Apple?... Dyrektorzy Facebooka sprzedają akcje…

COMPUTERWORLD

Windows 8 dla biznesu

Microsoft wraz z premierą ósmej odsłony okienek zapowiada wiele zmian ułatwiających pracę administratorów, poprawiających bezpieczeństwo i sprawność działania firmowych rozwiązań IT.

RZECZPOSPOLITA

Rośnie chmura danych i ruch w całym Internecie

Transfer danych w chmurze zwiększy się sześciokrotnie do 2016 roku - pokazuje raport firmy Cisco. Tylko 17 proc. tego to zasługa internautów.

Nowa technologia nie przysporzyła Plusowi klientów

Polkomtel nie odnotował wzrostu liczby abonentów Internetu, mimo że oferował go w najnowocześniejszej wersji LTE - wynika z raportu banku.

GAZETA PRAWNA

Sieci komórkowe szukają oszczędności: będzie mniej promocji i bonusów

Przez spadek przychodów spowodowany ofertami no limit operatorzy szukają sposobu załatania powstałej dziury. Pod nóż pójść może część promocji i bonusów w ofertach dla tych klientów, których nie stać na no limit.

WYBORCZA.BIZ

66procent.pl - są problemy z wejściem na stronę sklepu

W niedzielę zaczęły się problemy z dostęp do strony sklepu internetowego 66procent.pl. Dzień wcześniej "Gazeta Wyborcza" podała, że według szacunków prokuratury ponad tysiąc osób mogło zostać poszkodowanych przez ten serwis.

PULS BIZNESU

Kto teraz rządzi w Apple?

Ostatnia rewolucja kadrowa to dla Apple największa zmiana od czasu śmierci legendarnego Steve'a Jobsa.

Dyrektorzy Facebooka sprzedają akcje

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka i dwóch innych pracowników kierowniczego szczebla, sprzedali akcje warte miliony dolarów.

Twitter stworzy wewnętrzny Instagram

W najbliższych miesiącach Twitter planuje zaktualizować swoją aplikację mobilną o możliwość zakładania filtrów fotograficznych na zdjęcia umieszczane przez użytkowników w serwisie.

NETWORLD

RiM testuje BlackBerry 10 i zapowiada jego premierę na pierwszy kwartał 2013 r.

Firma Research In Motion rozpoczęła pod koniec października wewnętrzne testy systemu operacyjnego Blackberry 10. Oprogramowanie jest obecnie testowane przez ponad 50 operatorów na całym świecie.