Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż komputerów w Polsce dołuje… Motorola doda 150 etatów w Krakowie… Firmy lekceważą bezpieczeństwo informacji… Polska chmura za Odrą… Zakupy grupowe w odwrocie… Telefon i karta do płatności zbliżeniowych w jednym już w Polsce… Lecą pierwsze głowy za giełdowy debiut Facebooka… Kulczyk junior wierzy w IQ maszyn…

COMPUTERWORLD

UKE i operatorzy podpisali porozumienie, żeby usługi telekomunikacyjne były lepsze

Z inicjatywy Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj podpisano dzisiaj Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług dostępnych na rynku telekomunikacyjnym. Porozumienie podpisały firmy telekomunikacyjne, branżowe izby gospodarcze i instytucje naukowe.

RZECZPOSPOLITA

Firmy lekceważą bezpieczeństwo informacji

Firmy zbyt optymistycznie oceniają swoje możliwości obrony przed cyberatakami i zbyt mało inwestują w chroniące przed nimi rozwiązania.

Polska chmura za Odrą

Comarch szybko zwiększa sprzedaż usług przez Internet.

Zakupy grupowe w odwrocie, ale rosną kluby

Od maja do sierpnia cztery serwisy zakupów grupowych straciły aż 1,5 mln użytkowników.

WYBORCZA.BIZ

Telefon i karta do płatności zbliżeniowych w jednym. Już w Polsce

Staniemy się światowym poligonem doświadczalnym dla nowych technologii. W przyszłym tygodniu pierwsi klienci w Polsce będą mogli zamówić telefon komórkowy połączony z kartą bankową. I płacić zbliżeniowo.

2 mln dolarów kary. Lecą pierwsze głowy za giełdowy debiut Facebooka

Mark Mahaney, jeden z najwyżej cenionych analityków rynku spółek internetowych stracił pracę w Citigroup. Sam bank musi zapłacić 2 mln dolarów kary komisji nadzoru finansowego z Massachusetts. Nadzór wciąż interesuje się też innymi bankami, które obsługiwały debiut internetowego giganta.

PULS BIZNESU

Kulczyk junior wierzy w IQ maszyn

Stanusch Technologies przyszłość widzi różową. Za dekadę wirtualni doradcy mają wyprzeć tradycyjne call center.

Motorola doda 150 etatów w Krakowie

Koncern uruchomi centrum usług finansowo-księgowych i IT.

Sprzedaż komputerów w Polsce dołuje

Wyścig o względy klientów wygrywają tablety. Oddech branży może przynieść debiut Windows 8.

NETWORLD

Windows 8 - walka Microsoftu o rynek tabletów

Jesteśmy bardzo szczęśliwi inaugurując dziś nową erę Windows oraz komputerów z Windows - mówił podczas oficjalnej premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, Steven Sinofsky, szef działu Windows. W tych słowach nie było wiele przesady, bo dla Microsoftu Windows 8 faktycznie jest swego rodzaju nowym otwarciem i ostatnią szansą, by podbić coraz bardziej znaczący rynek tabletów. Ale czy koncernowi z Redmond ta sztuczka może się udać?