Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft robi zamach na rynek… Na YouTube zamiast w kinach… Przerwa w produkcji iPhone 5… Microsoft rozpoczął pracę nad Windows 9… Facebook ma już miliard użytkowników… Więcej kobiet penetruje Internet…

COMPUTERWORLD

Mobilność i chmura w centrum biznesu

Wschodzące dziś trendy w zakresie technologii informatycznych już za kilka lat mają odgrywać kluczową rolę w zastosowaniach biznesowych. Zespoły IT muszą już dziś przygotować się na wyzwania przyszłości.

Jacek Murawski odchodzi z Microsoftu

Zmiany w polskim oddziale Microsoft. Jacek Murawski, Dyrektor Generalny firmy w Polsce, zdecydował się odejść. Powodem decyzji są przyczyny osobiste - czytamy w komunikacie.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft robi zamach na rynek

Urządzenia z nowym systemem Microsoftu, Windows 8, mogą uszczuplić grono klientów Apple’a.

Przerwa w produkcji iPhone 5

Przerwano produkcję iPhona 5 z powodu strajku w fabryce Foxconn w prowincji Zhengzhou Chinach.

Więcej kobiet penetruje Internet

W sezonie wakacyjnym aktywność Polaków w sieci była stabilna, choć czasem spada. Wzrosła liczba odwiedzających portal Facebook, a spadła odwiedzających Wikipedię.

GAZETA PRAWNA

Microsoft rozpoczął pracę nad Windows 9

James Akrigg, dyrektor technologiczny oddziału Microsoftu, podczas trwających Misco Expo 12 w Londynie powiedział, że Microsoft rozpoczął już prace nad systemem Windows 9.

Facebook ma już miliard użytkowników

Liczba aktywnych użytkowników korzystających co miesiąc z portalu społecznościowego Facebook przekroczyła miliard - poinformował w czwartek jego założyciel Mark Zuckerberg na swoim profilu. Oznacza to, że na Facebooku jest co siódmy mieszkaniec Ziemi.

PULS BIZNESU

7 dziwnych facebooków

Pomysłów na zarabianie pieniędzy w branży mediów społecznościowych nigdy nie brakowało. Większość funta kłaków niewarte.

Na YouTube zamiast w kinach

Pełnometrażowy film wyprodukowany przez koncern Microsoft nie trafi do kin, ale pojawi się w odcinkach na portalu YouTube.

10 mln bezrobotnych i nadzieja w szachistach

Ile będzie kosztował świat postęp technologiczny? Według Kennetha Rogoffa, profesora Harvardu, to 10 mln dodatkowych bezrobotnych. Rocznie. Jednak jest nadzieja...

NETWORLD

Symantec zintegrowane urządzenia do backupów

Symantec wprowadził na polski rynek NetBackup 5220 i Backup Exec 3600 - sprzętowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych danych. urządzenia są adresowane odpowiednio do dużych przedsiębiorstw oraz małych i średnich firm.