Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sąd w Tokio orzekł, że Samsung nie łamie patentu Apple… Facebook rośnie wolniej… Odwrót od Google Maps?... Potknięcia polskiego Billa Gatesa… Europejskie fundusze emerytalne straciły miliony na akcjach Facebooka… Najnowszy model czytnika Kindle już za tydzień… Play będzie rozdawał tablety na lotnisku…

COMPUTERWORLD

Wasko kupi prywatyzowany Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa

Firma ta otrzymała od Ministerstwa Skarbu Państwa wyłączność na negocjacje. Ostatnio zaś przejęcie COIG przez Wasko zaakceptował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do końca września br. resort skarbu państwa chce zamknąć transakcję.

Cisco zmienia zasady licencjonowania rozwiązań zintegrowanej komunikacji

Nowe zasady licencjonowania oprogramowania Cisco Unified Communications mają być bardziej przejrzyste i elastyczne. Mają też oferować większą swobodę w zakresie wykorzystania rozwiązań zintegrowanej komunikacji Cisco wraz ze sprzętem innych dostawców.

RZECZPOSPOLITA

Facebook rośnie wolniej

Kurczą się rozdmuchane przewidywania dotyczące przychodów portalu.

Odwrót od Google Maps?

Rynek mobilnych map cyfrowych się dzieli. Spod władzy Google Maps wyrywają się Amazon i Apple.

Potknięcia polskiego Billa Gatesa

Informatyczny gigant stworzony przez Adama Górala zaczyna chwiać się w posadach.

GAZETA PRAWNA

Europejskie fundusze emerytalne straciły miliony na akcjach Facebooka

Kilka funduszy emerytalnych straciło grube miliony na inwestycji w akcje Facebooka, w tym szwedzki fundusz emerytalny AP2 należący do II filara.

Najnowszy model czytnika Kindle już za tydzień

Sieć sklepów internetowych Amazon wprowadzi na rynek nowy model czytnika e-booków z serii Kindle. Wersja ze "śnieżnobiałym" ekranem zostanie zaprezentowana 6 września.

Play będzie rozdawał tablety na lotnisku

Od 1 września startuje wspólna akcja Samsung, sieci komórkowej Play i Polskich Linii Lotniczych - LOT. Każdy pasażer LOT wylatujący z lotniska im. Fryderyka Chopina, będzie miał możliwość wypożyczenia za 49 zł na dwa tygodnie najnowszego tabletu marki Samsung - GALAXY Tab 2 10.1.

PULS BIZNESU

R2-D2 dostał pracę w banku przyszłości

Brazylijski bank Bradesco otworzył pierwszą placówkę na świecie obsługiwaną przez roboty i awatary. Wygląda ładnie, ale czy to jest rzeczywiście oddział przyszłości.

Sąd w Tokio orzekł, że Samsung nie łamie patentu Apple

Sąd w Tokio w piątek orzekł, że technologie użyte w smartfonach i tabletach z serii Galaxy produkowanych przez koncern Samsung nie naruszają praw patentowych, chroniących produkty iPhone i iPad firmy Apple.

NETWORLD

Mobile Device Management: od systemu do systemu

Odnotowywane są kolejne rekordy popytu na smartfony i tablety, z których pracownicy korzystają w różnych miejscach i obcych sieciach - zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Firmowe działy IT zmuszone są stawić czoła zmianom dokonującym się w środowisku IT. Pomóc im w tym może wdrażanie rozwiązań MDM (Mobile Device Management), służących do centralnego zarządzania smartfonami i tabletami. Umożliwiają one zwiększenie kontroli i zabezpieczeń urządzeń uzyskujących dostęp do firmowych zasobów.