Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Asseco wejdzie Comarchowi w paradę… Orange chce połączyć siły z Play… Facebook wreszcie naprawdę usuwa wykasowane przez nas zdjęcia… Mazowiecki Internet czeka na decyzję Unii… Rozkręca się wakacyjna walka z piractwem w sieci… Akcje Apple najdroższe w historii. Spółka warta ponad 600 mld USD… Zaczyna się walka o milion portfeli uczniów i studentów… Google walczy z piractwem w internecie… Ludzie tracą pracę, roboty są tańsze…

COMPUTERWORLD

Wyniki finansowe Cisco lepsze od przewidywań

W czwartym kwartale 2012 roku firma zarobiła 1,9 mld dolarów, a zyski wzrosły o 56 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2011. W związku z przekroczeniem prognozowanych zysków firma zdecydowała o podniesieniu dywidendy aż o 75 procent - do 0,14 dolara na akcji.

WWSI bada losy absolwentów i gwarantuje pracę po studiach

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki przeprowadziła badanie losów absolwentów uczelni. Wynika z niego, że 95 % absolwentów WWSI pracuje w zawodzie informatyka, a tylko 1% absolwentów w czasie prowadzonego badania poszukiwał pracy. Nowym kandydatom na studia inżynierskie uczelnia gwarantuje, że po ich ukończeniu znajdą pracę.

RZECZPOSPOLITA

Mazowiecki Internet czeka na decyzję Unii

Trwa wysyp przetargów na samorządowy Internet. We wrześniu swój może ogłosić Mazowsze.

Rozkręca się wakacyjna walka z piractwem w sieci

Ruszają kolejne sprawy przeciw portalom naruszającym prawa autorskie.

Zaczyna się walka o milion portfeli uczniów i studentów

Sezon powrotu do szkoły rozpoczyna się od konferencji prasowych Playa i Virgin Mobile. Koniec miesiąca przyniesie nową ofertę Netii. TP promuje Neostradę z nowymi pakietami.

GAZETA PRAWNA

Orange chce połączyć siły z Play. W walce o szybki internet

Orange Polska zwiera szyki przed kolejnymi przetargami na częstotliwości dla szybkiego mobilnego internetu. Cel: wygrana w przetargach UKE na częstotliwości. I zmniejszenie kosztów.

Facebook wreszcie naprawdę usuwa wykasowane przez nas zdjęcia

Zdjęcia, które użytkownik wykasował ze swego profilu na Facebooku przestawały być widoczne, ale przez całe lata ten portal społecznościowy przechowywał je na swoich serwerach. Teraz zaczęło się to zmieniać.

WYBORCZA.BIZ

Akcje Apple najdroższe w historii. Spółka warta ponad 600 mld USD

Wartość rynkowa technologicznego giganta po raz pierwszy historii przekroczyła 600 mld dol. Żadna inna spółka na świecie nie jest wyceniana tak wysoko.

PULS BIZNESU

Asseco wejdzie Comarchowi w paradę

Rozpoczął się wyścig informatycznych gigantów. Stawką są kontrakty dla szpitali. W puli nawet 1,5 mld zł.

Google walczy z piractwem w internecie

W ramach walki z piractwem w internecie Google przeprogramował swą wyszukiwarkę tak, by portale najczęściej oskarżane o naruszanie praw autorskich nie znajdowały się w czołówce wyników wyszukiwania.

Ludzie tracą pracę, roboty są tańsze

Na rynku pracy szybko rośnie konkurencja dla robotników niewykwalifikowanych, których w wielu fabrykach zastępują roboty, pracujące bez przerwy na kawę, całą dobę, 365 dni w roku - pisze w weekendowym wydaniu "New York Times".

NETWORLD

Jak zaatakować hakerów?

Firma zajmująca się bezpieczeństwem IT zdradza słabości popularnego narzędzia DDoS. Ma to pomóc administratorom, atakowanych za jego pomocą firm, odwrócić role i dobrać się do serwerów napastnika.