Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polska dostarczyła KE uzupełniony plan naprawczy... Poszukiwany inżynier i handlowiec w jednym... Białe listy sojusznikiem administratorów... NFZ: Każdy pacjent dostanie konto, by śledzić się w internecie...Ameryka to raj dla start-upów...

COMPUTERWORLD

Pracodawcy poszukują pracowników łączących kompetencje techniczne ze sprzedażowymi

Badania firmy Antal Global Snapshot pokazują, że szefowie działów handlowych firm IT & Telecom z południa Polski coraz chętniej zatrudniają pracowników łączących kompetencje techniczne ze sprzedażowymi. Średnie wynagrodzenie handlowca IT wynosi pomiędzy 5 a 10 tys. zł brutto miesięcznie.

Polska dostarczyła KE uzupełniony plan naprawczy

Jak poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, zgodnie z oczekiwaniami Komisji Europejskiej przekazane zostały dokumenty uzupełniające polski Plan Działań Naprawczych, które uwzględniają wszystkie dotychczasowe uwagi KE dotyczące całego systemu zarządzania i kontroli nad projektami informatycznymi finansowanymi w ramach 7. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

NETWORLD

Białe listy: kontrola środowiska aplikacyjnego

Gdy stosowane dotychczas środki ochrony okazują się mało efektywne, warto rozważyć wdrożenie odpowiednio przygotowanych tzw. białych list. Będą one skutecznie chronić przed nieautoryzowanymi aplikacjami i malware, a nawet pomogą obniżyć koszty utrzymania oprogramowania w całej organizacji.

GAZETA PRAWNA

NFZ: Każdy pacjent dostanie konto, by śledzić się w internecie

Od nowego roku każdy pacjent będzie mógł sprawdzić przez internet kiedy i gdzie był ostatnio u lekarza, jakie leki kupował, a także ile za niego zapłacił NFZ. Takie konta działają już od dwóch lat w Wielkopolsce - wymyśliła go jedna z informatyczek. Chciała połączyć dane, które i tak zbiera NFZ, z nazwiskiem pacjenta. I udostępnić je choremu. Jak na razie zdecydowało się z nich skorzystać 16 tys. osób.

RZECZPOSPOLITA

Ameryka to raj dla start-upów

Najwięcej w początkujące firmy inwestują anioły ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce ten rynek rozwija się powoli.