Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft nadrabia zaległości na rynku smartfonów… Jaka jest wartość przycisku Like?... Budki telefoniczne jako hotspoty WiFi - na razie w USA… Asseco Poland. Co dalej z gigantem IT po stracie PZU i Sygnity?... Nadchodzi nowy HTC… Michał Boni już prawie wie, co ma robić… Wzmaga się cenzura chińskiego internetu…

COMPUTERWORLD

Wrocławskie centrum Nokia Siemens Networks potrzebuje 200 nowych pracowników

Wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe Nokia Siemens Networks zostało jednym z filarów wspierających nową strategię firmy skoncentrowaną na dostarczaniu technologii mobilnych. Dostało nowe zadania i potrzebuje zatrudnić do ich realizacji wysoko wykwalifikowanych inżynierów, programistów, testerów, administratorów.

Co trzecie wdrożenie system ERP się nie zwraca, dwa na trzy są opóźnione

Chociaż wdrożenia systemów klasy ERP nie należą do projektów łatwych, to według analityków firmy Panorama Consulting dodatkowo komplikuje je złe przygotowanie i organizacja prac, a także nadmierne obciążenie kluczowych uczestników projektu. W efekcie ponad 60 proc. wdrożeń trwa dłużej niż planowano, zaś co trzeci już uruchomiony system nie przynosi oczekiwanych korzyści finansowych.

RZECZPOSPOLITA

Microsoft nadrabia zaległości na rynku smartfonów

System operacyjny Windows Phone powoli zwiększa zasięg. Jego nowa, długo oczekiwana wersja ma być dostępna od jesieni.

Jaka jest wartość przycisku Like?

Według przeprowadzonych przez BBC badań firmy przeznaczają ogromne kwoty na pozyskanie jak największej liczby kliknięć "lubię to" od użytkowników Facebooka, którzy w rzeczywistości nie są zainteresowani ich produktami lub usługami.

GAZETA PRAWNA

Asseco Poland: Co dalej z gigantem IT po stracie PZU i Sygnity?

Wizja jest znana - stworzyć z Asseco Poland firmę globalną. Ale jej szef Adam Góral ciągle nie wie, jak ten pomysł zrealizować. Tak przynajmniej jego działania odczytuje teraz znaczna część rynku.

Nadchodzi nowy HTC

Trwa zapowiadany pod koniec zeszłego roku przez HTC smartfonowy desant. Koreańczycy planują wypuścić jeszcze jeden smartfon z rodziny Desire.

PULS BIZNESU

Michał Boni już prawie wie, co ma robić

Sejm przyjął ustawę definiującą obszar działalności MAiC, którego kompetencje zazębiają się z MSWiA i Ministerstwem Kultury.

Wzmaga się cenzura chińskiego internetu

Portale wideo w Chinach będą cenzurować kontent publikowany na ich stronach internetowych.

NETWORLD

Budki telefoniczne jako hotspoty WiFi - na razie w USA

Władze Nowego Jorku wpadły na ciekawy pomysł zamiany budek telefonicznych w hotspoty WiFi.

Walczmy ze złymi nawykami w IT

Codzienne obcowanie z nowoczesnymi technologiami może przerodzić się w pasję, ale niekiedy doprowadzić do początków uzależnienia. Informatycy czy administratorzy sieci stanowią pod tym względem grupę osób szczególnie narażonych.