Poniedziałkowy Przegląd Prasy

26 milionów Francuzów z nieczynnymi komórkami… Facebook inwestuje w podwodny kabel… Tydzień po prezentacji Google Glass, Olympus zapowiada swoje okulary AR… Ile konsumenci uszczkną z 6 mld zł - raport Audytela o przetargu LTE… Windows 8 - radykalna zmiana na rynku komputerów… Facebook dusi lokalne portale… Listonosze z laptopami, kartki ze smartfonów… Amazon buduje smartfon…

COMPUTERWORLD

To samo złośliwe oprogramowanie w App Store i Google Play jednocześnie

Specjaliści z firmy Kaspersky Lab informują, że w sklepie z aplikacjami App Store firmy Apple pojawiła się pierwsza aplikacja ze złośliwym oprogramowaniem. Była ona obecna także w sklepie Google Play.

Intel Labs pokazuje technologie przyszłości

Podczas jubileuszowej 10. edycji Research@Intel firma przedstawiła swoje projekty związane z ulepszeniem codziennego życia. Dyrektor ds. technologii w Intel Corporation zapowiedział też otwarcie nowego akademickiego centrum badawczego, które będzie się zajmowało społecznościowym przetwarzaniem danych.

RZECZPOSPOLITA

Google'owi nie trzeba podstawiać nogi. Sam się wywróci

Google ze swoją wyszukiwarką ma przemożny wpływ na globalny Internet. Nikt mu go nie dał, sam sobie na tę pozycję zapracował. Co jednak nie znaczy, że to bezpieczne. Bardzo jednak wątpię, że instytucjonalne bariery są najlepszym rozwiązaniem.

Ile konsumenci uszczkną z 6 mld zł - raport Audytela o przetargu LTE

Firma doradcza Audytel przygotowała analizę scenariuszową i tzw. bilans dobrobytu możliwych rozstrzygnięć przetargu na częstotliwości 1800 MHz (popularnie zwanych częstotliwościami LTE), który ruszyć ma do końca lipca w Polsce. Zajęła się przede wszystkim aspektem konkurencyjności na rynku telefonii komórkowej i mobilnej transmisji danych.

Facebook dusi lokalne portale

W globalnej wiosce jest coraz mniej miejsca na narodowe serwisy. Wygrywają światowi potentaci.

GAZETA PRAWNA

Tydzień po prezentacji Google Glass, Olympus zapowiada swoje okulary AR

Zaledwie tydzień po tym jak na konferencji Google I/O zaprezentowano Google Glass, japoński producent aparatów fotograficznych Olympus zaprezentował swój prototyp okularów augmented reality.

Windows 8 - radykalna zmiana na rynku komputerów

Branża komputerowa z obawą czeka na Windowsa 8, który - według Microsoftu - ma dać tradycyjnym komputerom szansę w starciu ze smartfonami oraz z tabletami.

WYBORCZA.BIZ

Listonosze z laptopami, kartki ze smartfonów. Poczta Polska wchodzi w XXI wiek

Listonosze dostaną komórki i laptopy. Klient w urzędzie - wyrys gruntu i wypis z KRS. A kartkę z życzeniami będzie można wysłać przez smartfona. Poczta ją wydrukuje i doręczy.

26 milionów Francuzów z nieczynnymi komórkami. Orange przeprasza

Dziewięć godzin trwała awaria należącej do narodowego operatora France Telecom sieci komórkowej Orange. Miliony klientów nie mogły dzwonić i odbierać telefonów, nie działała też transmisja danych.

PULS BIZNESU

Amazon buduje smartfon

Amazon opracowuje smartfon, który rywalizować ma z iPhonem i urządzeniami działającymi na systemie operacyjnym Android, informuje agencja Bloomberg.

Facebook inwestuje w podwodny kabel

Kabel światłowodowy połączy Malezję z Koreą Południową i Japonią. Będzie także miał odgałęzienia do innych krajów. Pieniądze wyłożył m.in. Facebook.

NETWORLD

Alcatel-Lucent rozszerza ofertę usług mobilnych w gęsto zaludnionych centrach miast

Alcatel-Lucent oferuje operatorom telekomunikacyjnym system lightRadio Metro Cell Express, który pozwala budować radiowe, metropolitarne sieci dostępowe (znajdujące zastosowanie w trudnych środowiskach miejskich) oparte na małych stacjach bazowych lightRadio.

Błędy w IT, których lepiej nie popełnić

Błędy w zarządzaniu mogą przedwcześnie zakończyć karierę niejednego szefa działu IT. Prezentujemy listę tych najważniejszych, których bezwzględnie należy unikać.