Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Poważna strata w szeregach Apple… Nowy system produktowy PZU dostarczy firma Guidewire… Dolina Krzemowa nad Wisłą? Najpierw trzeba skończyć z kompleksami i marudzeniem… Czeka nas cyfrowa rewolucja… Igrzyska na żywo na Facebooku… Twitter zablokuje "hejterów"…

COMPUTERWORLD

Nowy system produktowy PZU dostarczy firma Guidewire

Spółka wybrała system amerykańskiej firmy Guidewire i wdroży go w ciągu trzech lat. Nowe rozwiązanie zastąpi system Insurer Asseco Poland, które także startowało w tym przetargu. Firma oferowała rozwiązanie IDIT izraelskiej firmy Sapiens, wchodzącej w skład Grupy Asseco.

Polska będzie krajem partnerskim targów CeBIT 2013

Umowę w tej sprawie podpisali Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki i Frank Poerschmann, członek zarządu spółki Deutsche Messe AG. Ministerstwo Gospodarki od dwóch lat organizowało polskie stoisko w Hanowerze. W przyszłym roku targi odbywają się w dniach 5-9 marca.

RZECZPOSPOLITA

Czeka nas cyfrowa rewolucja

Zanim Polacy będą na szeroką skalę wykorzystywać cyfrowe technologie, rynek musi nasycić się urządzeniami do odbioru cyfrowych treści, a państwo: usunąć bariery ograniczające ich rozwój.

GAZETA PRAWNA

Dolina Krzemowa nad Wisłą? Najpierw trzeba skończyć z kompleksami i marudzeniem

Dlaczego do tej pory nie powstała u nas druga Dolina Krzemowa? - Bo myślicie tylko lokalnie i boicie się podbić świat - mówi twórca YouTube’a.

PULS BIZNESU

Twitter zablokuje hejterów

Dick Costolo, dyrektor wykonawczy Twittera, oznajmił, iż w najbliższym czasie zamierza rozprawić się z "hejterami" i mową nienawiści w serwisie.

Igrzyska na żywo na Facebooku

Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich możliwe będzie śledzenie wydarzeń na Facebooku.

Poważna strata w szeregach Apple

Bob Mansfield, inżynier komputerowy stojący za sukcesem iPada, opuszcza okręt Apple, by przenieść się na spokojne wody emerytury.

NETWORLD

Google udostępnia Chrome i Drive dla iOS

Firma Google zaczęła drugi dzień konferencji I/O z rozmachem - zaprezentowano działanie Dokumentów Google w wersji ofline, a także dwie nowości dla systemu iOS - Google Drive oraz przeglądarkę Chrome.

Korporacyjne magazyny z aplikacjami - 10 najlepszych praktyk

W ostatnich latach znacznie zwiększyło się użycie smartfonów i tabletów w firmach. Chcąc zabezpieczyć wewnętrzną sieć przed zagrożeniami, korporacje szukają rozwiązań ograniczających możliwość korzystania z dowolnego oprogramowania mobilnego. Jednym ze sposobów jest stworzenie prywatnego magazynu (app store) sprawdzonych aplikacji, które byłyby łatwo dostępne dla pracowników.