Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TK Telekom na nowego prezesa, plan prywatyzacji bez zmian… Fuzja France Telecom z Deutsche Telekom?... Pierwszy własny tablet Microsoftu… Siri już wkrótce w samochodach… Google ręka w rękę z Apple… Facebook zapłaci 10 mln dol. na cele charytatywne… Darmowy majątek z internetu… 9-letnia blogerka wywołuje sensację…

COMPUTERWORLD

Polska przystępuje do Europejskiej Agencji Kosmicznej

Długo ociągaliśmy się z ostatecznym potwierdzeniem deklaracji o przystąpieniu do Europejskiej Agencji Kosmicznej. W tym czasie polskim przedsiębiorcom i ośrodkom badawczym przechodziły koło nosa okazje do udziału w kolejnych korzystnych projektach przemysłowych i naukowych.

MAC kończy prace nad nowelizacją ustawy o informatyzacji administracji

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało, że podzieliło prace legislacyjne dotyczące informatyzacji na dwa etapy - nowelizację ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i przygotowanie w dłuższej perspektywie nowej ustawy o wykonywaniu zadań publicznych drogą elektroniczną. Prace nad nowelizacją są już w MAC na ukończeniu.

RZECZPOSPOLITA

TK Telekom na nowego prezesa, plan prywatyzacji bez zmian

Michał Hamryszak zastąpił w piątek Andrzeja Panasiuka na stanowisku prezesa zarządu prywatyzowanej firmy telekomunikacyjnej TK Telekom - poinformował Łukasz Kurpiewski, rzecznik Polskich Kolei Państwowych.

Fuzja France Telecom z Deutsche Telekom?

Znowu dyskutuje się o możliwości fuzji France Telecom z Deutsche Telekom. Powodem jest recesja na europejskim rynku telekomunikacyjnym i nadmierne jego rozdrobnienie.

Pierwszy własny tablet Microsoftu

Producent Windows ma pokazać w poniedziałek pierwszy tablet z systemem Windows 8 i logo Microsoftu.

GAZETA PRAWNA

Siri już wkrótce w samochodach

Wszystko wskazuje na to, że kilku producentów samochodów niebawem będzie mogło przy współpracy z Apple zainstalować w swoich autach Siri. Jako pierwsza gotowość zainstalowania inteligentnego asystenta głosowego taką zadeklarowało firma BMW.

Google ręka w rękę z Apple

Firma Google aktualizuje swą przeglądarkę dla nowych MacBooków Pro. Będzie to oczywiście niezwykle popularny Google Chrome. Jej wygląd zostanie przystosowany do nowego MacBooka Pro i ekranu Retina.

WYBORCZA.BIZ

Ugoda za lubię to. Facebook zapłaci 10 mln dol. na cele charytatywne

To efekt pozwu pięciu użytkowników serwisu, którzy oskarżyli Facebooka o łamanie kalifornijskiego prawa.

PULS BIZNESU

Darmowy majątek z internetu

Po cichu zmienia się model e-handlu. Giganci rynku wierzą w prostotę i inwestują w ogłoszenia drobne.

9-letnia blogerka wywołuje sensację

Blog 9-letniej Brytyjki Marthy Payne zyskał ponad trzy mln kliknięć; dziewczynka zamieszczała na nim zdjęcia posiłków ze szkolnej stołówki. Szkoła zakazała jej pokazywania zdjęć posiłków. W piątek rozpętało to burzę w mediach społecznych.

NETWORLD

Czy Microsoft powinien kupić Nokię? Analitycy odradzają

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o restrukturyzacji oraz możliwej sprzedaży firmy Nokia - wśród potencjalnych nabywców często wymieniany jest Microsoft. Jednak zadaniem analityków, taka transakcja nie ma sensu - koncern z Redmond powinien z Nokią intensywnie współpracować, a nie kupować ją.