Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google ma funkcję pomagającą obejść cenzurę w Chinach… Firmy nie doceniają internetu… T-Mobile poszukuje ludzi z pomysłem… Mobilna inwazja Google'a… Grupa TP o plusach (i Plusie) w projekcie komórkowego przetargu… Exatel podsumował 2011 rok… Komunikatywnego programistę zatrudnię… Jobs jak Picasso, Einstein i Ford…

COMPUTERWORLD

Duża fuzja na rynku usług IT - CGI kupuje firmę Logica

Zakup brytyjskiego dostawcy usług outsourcingowych ma umocnić pozycję CGI na europejskim rynku usług IT. Dzięki przejęciu firmy Logica kanadyjski koncern podwoi obroty i liczbę pracowników. Wartość transakcji sięga 2,65 mld USD.

Współtwórca Manifestu Agile przyjedzie do Polski

Na IV konferencji "Zarządzanie projektami. Agile w biznesie" organizowanej przez Computerworld wystąpi Arie van Bennekum, ekspert zwinnych metodyk i współautor Manifestu Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania. Opowie on o rozwoju zwinnych metodyk i ich potencjalnym wykorzystaniu w zarządzaniu projektami biznesowymi.

RZECZPOSPOLITA

Grupa TP o plusach (i Plusie) w projekcie komórkowego przetargu

Branża telekomunikacyjna ma miesiąc na konsultacje projektu najważniejszego tegorocznego przetargu: na częstotliwości komórkowe z zakresu 1800 MHz, który w czwartek przedstawił Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Exatel podsumował 2011 rok: szkodziła mu m.in. konsolidacja rynku

2011 r. był pierwszym rokiem, po którego zakończeniu Exatel mógł wypłacić dywidendę - poinformowała dziś spółka podając do wiadomości publicznej także uchwały zgromadzenia akcjonariuszy. Walne zatwierdziło dziś roczne wyniki telekomu, pozostawiając wypracowane w 2011 r. zyski w kasie spółki. Zarząd otrzymał skwitowanie, a prezes Zdzisław Nowak - nagrodę roczną

Mobilna inwazja Google'a

Android, największy system operacyjny do smartfonów i tabletów, to dla Google'a za mało. Teraz przyszła pora na podbój rynku urządzeń mobilnych.

GAZETA PRAWNA

Google ma funkcję pomagającą obejść cenzurę w Chinach

Koncern Google poinformował, że w jego wyszukiwarce internetowej pojawiła się nowa funkcja dla chińskich użytkowników, sugerująca alternatywę dla terminów wyszukiwania, które mogą kierować do ocenzurowanych stron i spodowować przerwanie połączenia.

PULS BIZNESU

Szyfrator jak Enigma

Mamy najlepsze na świecie urządzenie do szyfrowania tajnych informacji. Skonstruowali je naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ale wciąż nie wiadomo, gdzie i czy w ogóle uda się je zastosować.

T-Mobile poszukuje ludzi z pomysłem

Operator komórkowy oferuje współpracę autorom ciekawych pomysłów na start-upy. Chce wspomóc w ich realizacji.

Jobs jak Picasso, Einstein i Ford

Larry Ellison, miliarder i szef koncernu Oracle porównał Steve'a Jobsa do wielkich postaci w dziejach ludzkości.

Firmy nie doceniają internetu

Dostępność strony www, możliwość kontaktu przez e-mail, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google’a oraz profil na Facebooku — to zdaniem internautów niezbędne elementy, o jakie muszą zadbać małe i średnie firmy w internecie.

Komunikatywnego programistę zatrudnię

Specjaliści IT powinni łączyć kompetencje techniczne z inteligencją społeczną.

NETWORLD

Windows 7 pięć razy tańszy niż XP?

Microsoft od dobrych kilku lat szuka sposobu, przy przekonać użytkowników Windows XP do przesiadki na którąś z nowszych wersji - przede wszystkich Windows 7. Tym razem postanowił odwołać się do argumentów finansowych - z wpisu opublikowanego w blogu firmy dowiedzieć się można, że koszty obsługi Windows XP w skali roku są pięciokrotnie wyższe niż w przypadku Windows 7.