Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zuckerberg przechytrzył giełdę… Szef Apple rezygnuje z 75 mln dolarów… Operatorzy komórkowi gotowi na Euro 2012… Banki coraz częściej zamknięte w komórce… Huawei szuka pomocy UE w sporze patentowym z amerykańską firmą… Huawei szuka pomocy UE w sporze patentowym z amerykańską firmą… Facebook stworzył klon Instagramu… Microsoft nie odpuszcza Apple… Obsługa w ZUS nareszcie online…

COMPUTERWORLD

Ile kosztuje dowód osobisty

Rząd jako jeden z powodów anulowania przetargu na blankiety e-dowodu podaje brak środków. Sprawdziliśmy, ile kosztowałoby to podatników i jaka jest cena za dokumenty tożsamości na świecie.

Małe i średnie firmy korzystają z chmury i wirtualizacji ze względów bezpieczeństwa

Jak wynika z badania "Przygotowanie firm MŚP na awarie informatyczne" przeprowadzonego przez firmę Symantec, małe i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują wirtualizację, cloud computing i technologie mobilne. Powodem wykorzystania tych technologii jest często chęć bycia lepiej przygotowanym na awarie.

RZECZPOSPOLITA

Zuckerberg przechytrzył giełdę

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, sprzedał część akcji, zanim straciły 15 proc. pierwotnej wartości. Inwestorzy czują się oszukani.

Szef Apple rezygnuje z 75 mln dolarów

Szef Apple Tim Cook zrezygnował z dywidendy w wysokości 75 mln dolarów, przysługującej mu z tytułu posiadania ponad miliona akcji firmy.

GAZETA PRAWNA

Operatorzy komórkowi gotowi na Euro 2012

Na potrzeby Euro 2012 operator komórkowy Orange położył setki km kabli, dzięki którym m.in. możliwa będzie transmisja meczów. Spółka zapewniła też połączenie światłowodowe między stadionami i z Ukrainą. Do turnieju przygotowani są też inni operatorzy - T-Mobile, Play i Plus.

Banki coraz częściej zamknięte w komórce

Bankowość internetowa to dziś dla wielu Polaków codzienność. Dostęp do konta za pośrednictwem smartfona umożliwia już 12 instytucji.

Huawei szuka pomocy UE w sporze patentowym z amerykańską firmą

Chiński Huwaei szuka pomocy Unii Europejskiej w swoim sporze patentowym z amerykańską firmą InterDigital. Oskarżył ją o naruszenie reguł antymonopolowych.

PULS BIZNESU

Facebook stworzył klon Instagramu

W dwa miesiące od przejęcia przez Facebook Instagram, największa internetowa społecznościówka stworzyła aplikację, która wygląda i funkcjonuje niemal identycznie jak oryginał.

Microsoft nie odpuszcza Apple

Microsoft spodziewa się, że sprzedaż urządzeń działających na systemie operacyjnym Windows 7 sięgnie w tym roku 350 milionów. Koncern chce by nowa wersja systemu skutecznie walczyła z Apple.

Obsługa w ZUS nareszcie online

Koniec z kolejkami? ZUS stawia na nowoczesność i klasyczne okienka przenosi do internetu.

NETWORLD

Aż 95% systemów SAP jest podatnych na atak

Argentyńska firma Onapsis zbadała stan bezpieczeństwa systemów SAP - okazało się, że ponad 95% sprawdzonych systemów było podatnych na jakąś formę ataku informatycznego. W zdecydowanej większości przypadków powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że administratorzy nie instalują na czas poprawek.

Forrester typuje 5 zanikających i 5 rozwojowych technologii bezpieczeństwa

Wraz z ewolucją zagrożeń, zmieniają się technologie bezpieczeństwa. Analitycy Forrester Research przygotowali raport TechRadar w którym typują 5 technologii, których znaczenie będzie rosło oraz 5 kolejnych, które najlepsze dni mają już za sobą.