Poniedziałkowy Przegląd Prasy

IPO Facebooka wyznaczony na 17 maja… W Polsce komputery sprzedają się dobrze… W pociągu najlepiej z Plusem… Rośnie polski rynek programów na smartfony… Finlandia próbuje wyobrazić sobie życie bez Nokii… Przycisk "posłuchaj" na Facebooku… Szefowie Google i reżyser Avatara chcą mieć... kopalnie w kosmosie… Mozilla wchodzi na smartfony…

COMPUTERWORLD

Microsoft - przychody rzędu 17,5 mld USD w trzy miesiące

W trzecim kwartale roku finansowego Microsoft zanotował obroty o 6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wzrost przychodów dotyczył wszystkich obszarów działalności firmy poza pionem rozwiązań rozrywkowych. Wypracowany zysk był jednak niższy niż przed rokiem.

RZECZPOSPOLITA

W Polsce komputery sprzedają się dobrze

W pierwszym kwartale 2012 roku sprzedaż komputerów osobistych wzrosła w naszym kraju o ponad 10 proc. rok do roku. Laptopy sprzedawały się aż o 20 proc. lepiej.

W pociągu najlepiej z Plusem

Na trasie kolejowej Warszawa-Katowice-Wrocław najlepszą jakość połączeń telefonicznych zapewnia operator sieci Plus, a na trasie Wrocław-Poznań-Warszawa sieci Plus i Orange - wynika z opracowania przygotowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Rośnie polski rynek programów na smartfony

Polski rynek mobilnych aplikacji jest w fazie szybkiego rozwoju: nasi programiści wygrywają konkursy i łatwo pozyskują inwestorów.

GAZETA PRAWNA

Finlandia próbuje wyobrazić sobie życie bez Nokii

Nokia zdominowała na wiele lat gospodarkę Finlandii. Teraz, gdy producent telefonów komórkowych traci na znaczeniu, swoją obecność próbują zaznaczyć w tym kraju nowe branże.

Najgorętsze nazwisko w e-branży: Kevin Systrom sprzedał Instagram Facebook'owi

Twórca Facebooka zapłacił za jego firmę Instagram miliard dolarów. Kevin Systrom przyjął ofertę, choć już raz odmówił Zuckerbergowi.

Przycisk posłuchaj na Facebooku

Na Facebooku pojawiła się nowa funkcja. Na oficjalnych stronach muzyków znajdziemy teraz przycisk posłuchaj.

WYBORCZA.BIZ

Szefowie Google i reżyser Avatara chcą mieć... kopalnie w kosmosie

James Cameron reżyser m.in. Avatara oraz dwóch miliarderów z Google'a chce zakłożyć firmę, żeby wydobywać surowce naturalne z asteroidów.

PULS BIZNESU

Mozilla wchodzi na smartfony

Pierwsze samrtfony wyposażone w system operacyjny stworzony przez Mozillę, producenta popularnej przeglądarki internetowej Firefox, pojawią się jeszcze w tym roku.

IPO Facebooka wyznaczony na 17 maja

IPO portalu społecznościowego Facebook odbędzie się 17 maja 2012 r. Taką wiadomość podał serwis technologiczny TechCrunch, który powołuje się na informacje od osoby blisko związanej z portalem.

NETWORLD

Windows 8 - "Cicha większość" nie ma racji?

Microsoft twierdzi, że wszystkie wprowadzane do Windows 8 zmiany są efektem badań telemetrycznych, zaś rewolucja jest tym, czego chcą użytkownicy. Ale czy na pewno?

Fałszywy Instagram dla Androida - zamiast aplikacji malware

Internetowi przestępcy postanowili wykorzystać szum medialny wokół aplikacji Instagram - a w szczególności jej androidowej wersji. Pojawiły się strony internetowe podszywające się pod oficjalną witrynę Instagram. Ich zadaniem jest dystrybuowanie koni trojańskich infekujących smartfony pracujące pod kontrolą systemu Android.