Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sieci komórkowe klonują oferty konkurencji… Większe widmo dla łączności bezprzewodowej… Amazona jeszcze w Polsce nie ma, ale wojna już trwa… Chińscy hakerzy doprowadzili do upadku kanadyjską firmę… Nowe ultrabooki i tablety Fujitsu z Androidem i Windows 8… Większość użytkowników Google+ to mężczyźni… Wiara w laptopy w szkole może być szkodliwa… Senior na zakupach w internecie… Podróbki Twittera i Wikipedii usunięte… Audytorzy pod wrażeniem warunków pracy w fabrykach Apple…

COMPUTERWORLD

Jak usprawnić data center

Wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową wymaga rozwoju centrów przetwarzania danych. Poprawę sprawności energetycznej można uzyskać przez lepsze wykorzystanie istniejących rozwiązań.

Michał Boni broni CSIOZ i prowadzone przez Centrum projekty

Do 30 marca 2012 r. zostaną podpisane umowy ze zwycięzcami przetargu na Elektroniczną Platformę Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1).

Łukasz Neuman został wybrany CIO Roku 2011

Jest on dyrektorem Pionu Informatyki i Telekomunikacji w KRUK SA. W trójce CIO Roku 2011 znaleźli się także Tadeusz Rogaczewski i Piotr Murawski. Jury przyznało także wyróżnienie Wojciechowi Południewskiemu IT Operations Managerowi na Europę w firmie Hempel.

1000 bezpłatnych biletów na CeBIT 2012 dla czytelników Computerworld

Targi Deutsche Messe udostępniły naszym czytelnikom pulę bezpłatnych biletów. Serdecznie zapraszamy wszystkich wybierających się na targi. Na miejscu taki jednodniowy bilet to wydatek 39 euro, które warto oszczędzić. Dodatkowo umożliwia on bezpłatne poruszanie się po Hanowerze transportem publicznym.

***promocja***

Dlaczego firmy wybierają rozwiązania HP?

sprawdź:http://p1.idg.pl/r/2dd4c

***promocja***

RZECZPOSPOLITA

Midas wyjaśnia prospektowe ryzyka: czy Aero 2 zniknie z KRS-u?

Cały dzień w jednym pomieszczeniu i rozmowy z kolejnymi zarządzającymi funduszami - tak wyglądał koniec tygodnia zarządu funduszu kontrolowanego przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Większe widmo dla łączności bezprzewodowej

Konferencja Międzynarodowej Unii Telekomunikacji ITU uzgodniła traktat o zmianie widma częstotliwości radiowej, aby przyśpieszyć usługi bezprzewodowe.

Senior na zakupach w internecie

Jak zwraca uwagę portal decommerce.pl osoby starsze są coraz częściej aktywne w sieci i dokonują internetowych zakupów w e-sklepach.

GAZETA PRAWNA

Nowe ultrabooki i tablety Fujitsu z Androidem i Windows 8

Japońska firma Fujitsu w tym roku wprowadzi na rynek szereg ciekawych ultrabooków i tabletów. Pierwsze z nich pojawią się w sklepach już w maju. Będą one pracować na systemach Windows 8 i Android.

Większość użytkowników Google+ to mężczyźni

Niemal dwie trzecie użytkowników serwisu społecznościowego Google+ to mężczyźni - wynika z najnowszych badań. Najwięcej jest wśród nich studentów (aż 20 proc.), daleko za nimi uplasowali się programiści, konsultanci i menadżerowie.

Sieci komórkowe klonują oferty konkurencji

Sieci komórkowe wydają krocie na reklamę, by wmówić klientom, że mają najlepszą ofertę. W rzeczywistości jednak wcale im na tym nie zależy, bo bezpieczniej jest kopiować działania konkurencji.

Amazona jeszcze w Polsce nie ma, ale wojna już trwa

Potentat w handlu internetowym Amazon miał się pojawić w Polsce w marcu. Ale im bliżej do tego terminu, tym mniej informacji na temat jego debiutu pojawia się na rynku. Mimo to większość graczy już teraz stara się przygotować do ostrej walki konkurencyjnej.

WYBORCZA.BIZ

Wiara w laptopy w szkole może być szkodliwa

O wiele tańsze niż sprzęt, a często lekceważone, jest doskonalenie nauczycieli i tworzenie e-materiałów.

Biblioteka publiczna z e-bookami. Placówka na Ursynowie pierwsza w Polsce

Biblioteka im. Niemcewicza na warszawskim Ursynowie jako pierwsza biblioteka publiczna w Polsce udostępniła czytelnikom zasoby World eBook Library - jednego z największych na świecie zbiorów książek elektronicznych. Oferta wypożyczalni wzbogaciła się o ponad 2,1 mln tytułów, które można przeczytać, nie wychodząc z domu.

PULS BIZNESU

Chińscy hakerzy doprowadzili do upadku kanadyjską firmę

Chińscy hakerzy przez lata atakowali serwery kanadyjskiej firmy Nortel. Eksperci sądzą, że te włamania przyczyniły się do upadku telekomunikacyjnego giganta w 2009 r. Ostrzegają, że nie tylko Nortel jest celem.

Audytorzy pod wrażeniem warunków pracy w fabrykach Apple

Audyt przeprowadzony w chińskich fabrykach Apple wykazał, iż warunki pracy w zakładach komputerowych Apple są lepsze niż u producentów odzieży i innych fabrykach.

Podróbki Twittera i Wikipedii usunięte

Dwie witryny internetowe podszywające się pod popularny portal Twitter i encyklopedię Wikipedia zostały zamknięte, a ich właściciele ukarani karą 156 tys. USD.

NETWORLD

SanDisk prezentuje swój najszybszy napęd SSD klasy konsumenckiej.

SanDisk zapowiada Extreme SSD - szybki napęd SSD klasy konsumenckiej. Firma podaje, że urządzenie zapewnia sekwencyjny odczyt danych z szybkością 550 MB/s, a zaś zapis w tym samym trybie odbywa się z szybkością 520 MB/s.

Android 5.0 i Windows 8 na jednym sprzęcie?

W raporcie opublikowanym przez DigiTimes można przeczytać, że producenci urządzeń przenośnych są niezadowoleni z możliwości jakie oferuje zaprezentowany niedawno (bo w październiku 2011 r.) Android 4.0. Raport donosi, że Google przygotowuje w związku z tym kolejną wersję systemu, noszącą roboczą nazwę "Jelly Bean". Produkt ma być dostępny w drugim kwartale 2012.

HomePlug AV osiągają 500 Mb/s tylko w laboratorium?

Rozwiązania PowerLine Communication, pozwalające uzyskać dostęp do internetu przez domową sieć elektryczną są stale udoskonalane, a mimo to nie zyskują wielkiej popularności. Jak w praktyce działają dwa nowoczesne modemy standardu 500 Mb/s HomePlug AV?

InternetStandard

Nowe GG w testowej wersji: teraz również na platformę Mac OS

Z komunikatora GG (dawniej Gadu-Gadu) korzysta ponad 6 milionów użytkowników miesięcznie. Aplikacja jest od dzisiaj dostępna w nowym wydaniu, w wersji testowej na systemy Windows i Mac OS.