Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Niemcy wstrzymały się z podpisaniem porozumienia ACTA… U.S. Air Force kupuje 18 tys. iPadów 2… Zuckerberg nie odda władzy… Google pracuje nad nowym urządzeniem… Apple zaprezentuje iPad 3 na początku marca… ATM Grupa ma umowę z Emitelem… Tablety Samsunga powróciły do Niemiec jako Galaxy Tab 10.1N… Blogerzy zmieniają strategie marketingowe firm… Nie demonizujmy Amazona… FBI zbierało informacje na temat Steve'a Jobsa: kłamca, narkoman, zły ojciec…

COMPUTERWORLD

Dialog techniczny zmieni przetargi

Nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych usankcjonuje procedurę dialogu technicznego między instytucjami publicznymi a przedsiębiorcami.

MAC, czyli ministerstwo reformowania rządzenia

Premier wspiera lojalnie w kryzysie najbliższego współpracownika, Michała Boniego, przyjmując na siebie atak oburzonych internautów podczas debaty o ACTA.

Przemysław Henschke dyrektorem IT w grupie PZU

Został on członkiem zarządu PZU Życie i jednocześnie dyrektorem ds. IT w całej grupie PZU.

Apple chce uporządkowania europejskich przepisów patentowych

W piśmie skierowanym do Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych władze koncernu Apple domagają się zmian obowiązujących na Starym Kontynencie zasad licencjonowania opatentowanych rozwiązań mających kluczowe znaczenie rynkowe.

RZECZPOSPOLITA

ATM Grupa ma umowę z Emitelem

Producencka ATM Grupa zawarła z Emitelem umowę na nadawanie nieistniejącego na razie kanału ATM Rozrywka TV na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Nie demonizujmy Amazona

O skutkach wejścia internetowego giganta na nasz rynek oraz perspektywach rozwoju dla sieci odzieżowych i rynku nieruchomości - mówi Maciej Dyjas, prezes Eastbridge.

GAZETA PRAWNA

Tablety Samsunga powróciły do Niemiec jako Galaxy Tab 10.1N

Sąd w Niemczech zawyrokował, że zmieniony przez firmę tablet Samsunga nie jest już wierną kopią iPada - podaje portal advanced-television.com.

FBI zbierało informacje na temat Steve'a Jobsa: kłamca, narkoman, zły ojciec

Zmarły niedawno współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, był rozważany jako ewentualny kandydat do rady ds. eksportu w administracji prezydenta George'a Busha seniora i przeszedł gruntowną kontrolę FBI - podał w czwartek "Washington Post".

Apple zaprezentuje iPad 3 na początku marca

Apple zamierza zaprezentować najnowszą wersję iPada podczas imprezy zaplanowanej na pierwszy tydzień marca - podał portal AllThingsD, wyspecjalizowany w nowinkach z dziedziny technologii.

WYBORCZA.BIZ

Niemcy wstrzymały się z podpisaniem porozumienia ACTA

Niemiecki rząd na razie nie podpisze ACTA, budzącego kontrowersje międzynarodowego porozumienia o walce z piractwem i handlem podróbkami - informują niemieckie media, powołując się na źródła rządowe. - To sukces, ale niepełny. Berlin musi pomóc ACTA zatopić - mówi "Gazecie" polityk niemieckiej Partii Piratów.

PULS BIZNESU

U.S. Air Force kupuje 18 tys. iPadów 2

Będzie to jedno z największych zamówień na tablety złożonych przez armię.

9 kluczowych pracowników Facebooka

Facebook to nie tylko dwie charyzmatyczne postacie. O sukcesie portalu decyduje więcej osób.

Zuckerberg nie odda władzy

Tak jak siedemnastowieczny francuski monarcha absolutny Ludwik XIV zwykł mawiać: "Państwo to ja", Mark Zuckerberg może śmiało powiedzieć: "Facebook to ja".

Google pracuje nad nowym urządzeniem

Google prowadzi prace nad projektem systemu muzycznego, który trafi na rynek pod koniec obecnego roku - informuje The Wall Street Journal.

Blogerzy zmieniają strategie marketingowe firm

Prawie 5 proc. internautów codziennie poleca komuś jakąś usługę lub produkt.

NETWORLD

Aktualizacja Androida - jak to zrobić samodzielnie?

Jedną z najważniejszych wad platformy Android jest to, że producenci smartfonów pracujących pod kontrolą tego systemu zwykle bardzo powoli je aktualizują. Co więcej - chcąc nakręcić sprzedaż nowych modeli wiele firm świadomie rezygnuje z udostępniania najnowszych wydań Androida użytkownikom starszych smartfonów. Na szczęście ten problem jest rozwiązywalny - możliwe jest bowiem aktualizowanie Androida na własną rękę.

Microsoft: integracja Lync-Skype to kusząca perspektywa

Koncern z Redmond rozważa stworzenie połączenia pomiędzy Lync (korporacyjnym rozwiązaniem do zunifikowanej komunikacji), a Skype (przejętym niedawno popularnym komunikatorem głosowym/wideo) - zapowiedział Bill Koefoed, pełniący w Microsofcie funkcję głównego menedżera ds. relacji z inwestorami.

Naukowcy znaleźli metodę integracji układów krzemowych ze światłowodami

Naukowcy z Pennsylvania State University opracowali nowatorską technologię tworzenia krzemowych interfejsów bezpośrednio zintegrowanych ze światłowodami, co potencjalnie otwiera drogę do budowania elementów optycznych kolejnej generacji i wydajnych routerów optycznych.