Piątkowy Przegląd Prasy

Najgorętsze hasła w Wikipedii… Gorszy kwartał Nokii i Intela… Dobre wyniki kwartalne Google Inc… Nokia znowu w dół… Białorusini spamują najczęściej… Serwis PayPal nalicza zdumionemu użytkownikowi 92 biliardy dolarów… Sąd Najwyższy: TP SA nie musi płacić prawie pół miliarda złotych… UE: Umowa handlowa z USA nie wprowadzi ACTA tylnymi drzwiami…

COMPUTERWORLD

Najlepiej i najgorzej płatne stanowiska w IT

Menadżerowie i dyrektorzy IT są najlepiej opłacanymi zawodami w branży teleinformatycznej w Stanach Zjednoczonych. Wśród najgorzej opłacanych pracowników w tej kategorii znajdują się m.in. pracownicy wsparcia technicznego (help desk). Na wysokie wynagrodzenia liczyć mogą utalentowani eksperci od "nowych" specjalizacji w IT, m.in. analityki biznesowej i Big Data, technologii mobilnych czy chmury obliczeniowej.

RZECZPOSPOLITA

Gorszy kwartał Nokii i Intela

Mniejszy popyt na urządzenia z systemem Windows zaszkodził wynikom Nokii i Intela. Ten ostatni boryka się też z kryzysem w branży PC.

Dobre wyniki kwartalne Google Inc

Google poinformowało, że skonsolidowany przychód firmy wyniósł 14,11 mld dolarów za drugi kwartał, w porównaniu z 11,81 miliardami za drugi kwartał 2012 roku.

Nokia znowu w dół

Fińska firma boryka się z dalszym spadkiem sprzedaży. Smartfony Nokia Lumia nie pomogły w przełamaniu impasu.

Białorusini spamują najczęściej

Największym producentem niechcianych maili są Stany Zjednoczone. Polska nie zmieściła się w pierwszej dziesiątce rankingu.

Serwis PayPal nalicza zdumionemu użytkownikowi 92 biliardy dolarów

Amerykański serwis płatności internetowych PayPal pomylił się w rachunkach i swojemu użytkownikowi z Pensylwanii naliczył 92 biliardy dolarów - podała BBC.

WYBORCZA.BIZ

Sąd Najwyższy: TP SA nie musi płacić prawie pół miliarda złotych

Nie życzę żadnej firmie, aby kiedykolwiek miała do czynienia z tak nadgorliwym urzędem i moim zdaniem wyrachowanym działaniem - napisał rzecznik prasowy Orange (marka TP) Wojciech Jabczyński. Chodzi o siedmioletnią walkę w sądach z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

PULS BIZNESU

UE: Umowa handlowa z USA nie wprowadzi ACTA tylnymi drzwiami

Rozmowy o wolnym handlu między UE a USA nie doprowadzą do wdrożenia tylnymi drzwiami zapisów kontrowersyjnej umowy ACTA - zapewnili anonimowo w czwartek w Brukseli unijni urzędnicy, podsumowując zakończoną w zeszłym tygodniu pierwszą rundę negocjacji.

Najgorętsze hasła w Wikipedii

Kontrowersyjne hasła na Wikipedii są najczęściej poprawiane. Na liście tych "najgorętszych" znalazł się m.in. Jezus, prorok Mahomet, Adolf Hitler i George W. Bush - informuje w czwartek portal BBC News.