Piątkowy Przegląd Prasy

Haldane: cyberataki największym zagrożeniem dla banków… Mapa sieci kusi firmy IT… Szansa na zaistnienie w Dolinie Krzemowej… Kupując smartfona patrzymy na cenę i producenta… Xbox One nie dla Polaków. Microsoft po raz kolejny strzela sobie w stopę… Facebook wprowadza hashtagi. Tylko po co?... Białe plamy telekomunikacji: gdzie jest najgorzej?... Wiedźmin 3 podbija internet…

COMPUTERWORLD

Młodzi pracownicy gotowi odejść z pracy, w której nie mogą korzystać ze swoich prywatnych urządzeń

Coraz powszechniejsze używanie urządzeń mobilnych i aplikacji w miejscu pracy postawiło europejskie firmy przed sporym wyzwaniem. Z badania przeprowadzonego przez firmę VMware wynika, że większość europejskich pracowników biurowych uważa, iż firma nie zapewnia im wystarczających narzędzi i aplikacji umożliwiających maksymalną produktywność i efektywność. Młodzi pracownicy są jednak bardzo zdeterminowani, by używać swoich prywatnych urządzeń w miejscu pracy. Ponad jedna trzecia z nich rozważyłaby zmianę pracy w przypadku, gdy organizacja nie pozwoliła im na używanie własnego urządzenia mobilnego podczas wykonywania zadań służbowych.

RZECZPOSPOLITA

Mapa sieci kusi firmy IT

Sieci szerokopasmowe i wymogi prawa to szansa dla dostawców oprogramowania.

Szansa na zaistnienie w Dolinie Krzemowej

Polskie innowacyjne firmy będą mieć okazję do nawiązania kontaktów biznesowych na rynku amerykańskim. Trwa nabór do programu US - Poland Innovation Hub.

Kupując smartfona patrzymy na cenę i producenta

Dla Polaków, którzy zdecydowali się na kupno smartfona, najważniejsze są dwie rzeczy: producent i cena - wynika z najnowszego raportu. Liderem rynku okazał się Samsung, detronizując Nokię.

GAZETA PRAWNA

Xbox One nie dla Polaków. Microsoft po raz kolejny strzela sobie w stopę

Wielka wojna konsol nowej generacji może skończyć się zanim na dobre się rozpoczęła - przynajmniej w odniesieniu do polskich graczy. Okazuje się, że listopadowa premiera Xbox’a One nie obejmie swoim zasięgiem naszego kraju. Rozczarowani są nie tylko sami gracze, ale i twórcy słynnego "Wiedźmina" - polski CD Projekt.

Facebook wprowadza hashtagi. Tylko po co?

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie wprowadza funkcję, która umożliwia łatwiejsze wyszukiwanie i agregowanie interesujących nas treści - hashtagi. Zobaczą je jednak tylko nasi znajomi.

Białe plamy telekomunikacji: gdzie jest najgorzej?

Na podstawie zgłoszeń użytkowników Urząd Komunikacji Elektronicznej opracował mapy popytu, przedstawiające zapotrzebowanie użytkowników końcowych na usługi telefonii stacjonarnej. Najgorzej wypada województwo łódzkie.

Wiedźmin 3 podbija internet

Konferencja Microsoftu na której CD PROJEKT poinformował, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zostanie wydany na konsolę Xbox One oraz targi E3 na których prezentuje fragmenty gry przełożyły się na ogromne zainteresowanie tą produkcją zarówno wśród polskich, jak i światowych fanów. Aktywność polskiego internetu zbadał Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

PULS BIZNESU#

Haldane: cyberataki największym zagrożeniem dla banków

Obawy związane z hakerami i cybernetycznymi atakami zepchnęły kryzys w strefie euro z czołowej pozycji czynników ryzyka opracowanych przez brytyjskie banki, informuje Reuters. Zdaniem Banku Anglii muszą one zrobić zdecydowanie więcej niż obecnie by chronić siebie w świecie nowoczesnych technologii.