Piątkowy Przegląd Prasy

Już co drugi Amerykanin ma smartfona… Wirus na Facebooku czyści konta bankowe użytkowników… Raty podbijają Internet… Internet przyszłością telewizji?... Nowy system płatności mobilnych. Komórka jak terminal płatniczy… Ekspert Google’a napuszcza hakerów na Windowsa… Arabia Saudyjska blokuje popularne aplikacje… Komisja PE chce ostrzejszych kar dla cyberprzestępców… Boni o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych…

COMPUTERWORLD

Comarch, Orlen i Enel-Med wśród laureatów konkursu Złota Strona Emitenta

Zakończyła się VI edycja konkursu na najlepsze strony internetowe spółek giełdowych. Wczoraj podczas V Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG laureaci otrzymali statuetki. Wśród nich m.in. firmy Comarch, Orlen i Centrum Medyczne Enel-Med.

RZECZPOSPOLITA

Raty podbijają Internet

W 6 tys. e-sklepów klienci będą mogli płacić za towary również w systemie ratalnym.

Już co drugi Amerykanin ma smartfona

Po raz pierwszy w historii większość dorosłych Amerykanów jest użytkownikami smartfonów. Co roku liczba użytkowników telefonów opierających się na systemach operacyjnych iOS (Apple) Android (Google), czy Windows Phone (Microsoft) zwiększa się o 10 procent.

GAZETA PRAWNA

Internet przyszłością telewizji?

O potencjale Internetu i urządzeń mobilnych oraz ich wpływie na przyszłość reklamy, telewizji i tradycyjnych mediów, rozmawiali uczestnicy drugiego dnia Forum IAB 2013. Czy nowe technologie na nowo odkryją przed nami telewizję, a może zadadzą jej ostateczny cios?

WYBORCZA.BIZ

Nowy system płatności mobilnych. Komórka jak terminal płatniczy

Pekao uruchamia system płatności mobilnych. Telefonem będzie można nie tylko zapłacić, ale też przyjąć płatność.

PULS BIZNESU

Ekspert Google’a napuszcza hakerów na Windowsa

Tavis Ormandy, ekspert Google’a od spraw bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, opublikował kod, który uczy hakerów przejmowania kontroli nad systemem operacyjnym Windows - informuje portal Business Insider.

Arabia Saudyjska blokuje popularne aplikacje

Saudyjczycy dostali zakaz korzystania z popularnej aplikacji komunikacyjnej Viber. Następny w kolejce jest Skype - informuje Mashable.

Komisja PE chce ostrzejszych kar dla cyberprzestępców

Cyberprzestępcy, którzy działając w UE w zorganizowanych grupach dokonali poważnych ataków w sieci, będą zagrożeni karą co najmniej 5 lat więzienia - to projekt dyrektywy, który w czwartek został przyjęty przez komisję wolności obywatelskich PE.

Boni o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych

Polska chce, by nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych zezwalały na przetwarzanie tych danych tylko za wyraźną zgodą osoby, której dane dotyczą - poinformował w czwartek w Luksemburgu minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Wirus na Facebooku czyści konta bankowe użytkowników

Na Facebooku ponownie grasuje ZeuS, niezwykle niebezpieczny wirus, który czyści konta bankowe osób korzystających z największej internetowej społecznościówki - informuje portal Mashable.