Piątkowy Przegląd Prasy

Google największym koncernem mediowym świata… Afera Liberty może pogrążyć bitcoina… IDC: przyszłość należy do tabletów… Intel ma kupić część spółki ST-Ericsson… 34 mln Amerykanów czytają gazety na urządzeniach mobilnych… The Last of Us - godne pożegnanie PlayStation 3… KE upomina Polskę w sprawie e-pieniądza… Miała nielegalne pliki warte 4 miliony złotych!...

COMPUTERWORLD

SAP planuje przejęcie w segmencie rozwiązań społecznościowych?

Bloomberg donosi, że koncern SAP bardzo aktywnie angażował się w rozmowy dotyczące przejęcia wyspecjalizowanej w rozwiązaniach społecznościowych dla biznesu spółki Jive Software. Wartość transakcji szacowano na ponad miliard dolarów. Ostatecznie jednak SAP wycofał się z dalszych rozmów.

RZECZPOSPOLITA

Google największym koncernem mediowym świata

Gros największych firm mediowych zarabia na tradycyjnych mediach. Ale lider, którym jest Google, czerpie swoje przychody z cyfrowych mediów.

IDC: przyszłość należy do tabletów

Już w tym roku sprzedaż tabletów przekroczy popyt na laptopy i notebooki - szacuje firma IDC, monitorująca rynek komputerowy. Co więcej w 2015 roku popyt na tablety będzie wyższy niż na wszystkie komputery osobiste.

Intel ma kupić część spółki ST-Ericsson

Należący do ST-Ericssona dział nawigacji satelitarnej przejdzie w ręce największego na świecie producenta procesorów.

34 mln Amerykanów czytają gazety na urządzeniach mobilnych

Gros Amerykanów czyta gazety, w tym coraz częściej - przez komórki i tablety.

GAZETA PRAWNA

The Last of Us - godne pożegnanie PlayStation 3

Już 10 czerwca podczas targów E3 w Los Angeles odbędzie się wielka premiera konsoli PlayStation 4. Tymczasem dziś polski oddział Sony oraz studio Naughty Dog zaprezentowali jeden z ostatnich ekskluzywnych tytułów na poprzedniczkę nowej konsoli Sony. Czego możemy spodziewać się po "The Last Of Us"? Mrocznego klimatu, znakomitej oprawy audiowizualnej i wielu godzin doskonałej rozgrywki. Sony nie mogło godniej pożegnać się z konsolą, która przez ostatnie siedem lat dostarczyła graczom wielu emocji.

KE upomina Polskę w sprawie e-pieniądza

Komisja Europejska upomina Polskę w sprawie pieniądza elektronicznego. Bruksela ogłosiła dziś pakiet postępowań przeciwko państwom członkowskim w związku z naruszeniem unijnego prawa.

WYBORCZA.BIZ

Miała nielegalne pliki warte 4 miliony złotych!

Ponad 150 000 utworów prawnie chronionych o wartości szacowanej na ponad 4 mln zł zabezpieczyli policjanci u 56-letniej mieszkanki Namysłowa. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

PULS BIZNESU

Afera Liberty może pogrążyć bitcoina

Amerykańscy prokuratorzy właśnie wymierzyli cios w świat cyfrowych walut. Liberty Reserve zamknięty. Pytanie brzmi: czy to początek problemów bitcoin?