Piątkowy Przegląd Prasy

Rynek pecetów się kurczy, a Lenovo i tak świetnie zarabia… W Internecie przybędzie adresów domenowych… Gdzie będą powstawać centra danych?... SAP stawia na autystyczne talenty… Legenda brytyjskiej telekomunikacji opuszcza wyspy… Boom tabletowy w Polsce… Samsung Galaxy S4 bije rekordy sprzedaży… T-Mobile zaoferuje usługi bankowe pod własną marką…

COMPUTERWORLD

Boni spotkał się z Zuckerbergiem i rozmawiał z nim o rozwoju internetu na świecie

Minister Michał Boni spotkał się wczoraj w siedzibie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z Markiem Zuckerbergiem, założycielem serwisu społecznościowego Facebook, który przebywa w Polsce na wakacjach. Rozmawiali o znaczeniu polskiego sektora ICT, o ochronie danych osobowych i o roli Polski w obronie wolności w internecie.

RZECZPOSPOLITA

W Internecie przybędzie adresów domenowych

W 2014 r. ulegnie poszerzeniu systematyka nazw domenowych. Obok końcówek .PL czy .COM pojawi się np. .BANK czy .MICROSOFT, a może i .SKLEP.

Gdzie będą powstawać centra danych?

Wielka Brytania jest najbezpieczniejszą lokalizacją w Europie na centrum danych. Polska zajęła 10 miejsce w Europie i 17 na świecie.

SAP stawia na autystyczne talenty

SAP otwarty na ludzi z autyzmem; do 2010 informatycy z autyzmem mają stanowić 1 proc. pracowników niemieckiego giganta IT.

Legenda brytyjskiej telekomunikacji opuszcza wyspy

Cable & Wireless Communications, operator telekomunikacyjny, którego historia sięga początków imperium brytyjskiego, opuszcza Zjednoczone Królestwo i przenosi swoją siedzibę za Atlantyk.

Boom tabletowy w Polsce

W pierwszym kwartale sprzedano u nas 375 tys. tabletów - poinformowała "Rz" firma IDC. To ponad cztery razy więcej niż rok temu.

GAZETA PRAWNA

Samsung Galaxy S4 bije rekordy sprzedaży

W ciągu pierwszego miesiąca od premiery Samsung sprzedał ponad 10 milionów egzemplarzy swojego najnowszego flagowego smartfona Galaxy S4. Na osiągnięcie podobnego rezultatu jego poprzednik S4 potrzebował prawie dwóch miesięcy.

T-Mobile zaoferuje usługi bankowe pod własną marką

T-Mobile chciałby zaoferować pakiet usług bankowych pod własną marką od 2014 r., jak wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej".

WYBORCZA.BIZ

Rynek pecetów się kurczy, a Lenovo i tak świetnie zarabia

Aż o 90 proc. w stosunku do danych sprzed roku wzrósł zysk Lenovo, jednego z największych producentów komputerów na świecie.