Piątkowy Przegląd Prasy

Facebook wyłoży 1 mld USD za producenta GPS-u… Dostęp do internetu stacjonarnego na niskim poziomie… Groupon pozytywnie zaskoczył… Piraci zabierają wydawcom książek 250 mln zł rocznie… Polska może być centrum informatycznym Europy… Rusza produkcja wyświetlaczy do nowego iPhone’a… Sejm uzdrawia e-sąd. Postępowanie będzie bezpieczniejsze…

COMPUTERWOLRD

Portfel w komórce pomaga oszczędzać

Z raportu "Opening the Mobile Wallet" przygotowanego przez firmę doradczą PwC wynika, że korzystanie z portfela w komórce pozwala na oszczędność pieniędzy. Oznacza nie tylko wygodne płacenie, ale również zwalnia z konieczności pamiętania o zabraniu ze sobą kart lojalnościowych, biletów, czy kuponów rabatowych.

RZECZPOSPOLITA

Piraci zabierają wydawcom książek 250 mln zł rocznie

Na tyle wydawnictwa książkowe szacują potencjalne wpływy, jakie mogłyby osiągać rocznie ze sprzedaży tych e-booków, które są piratowane w sieci.

Polska może być centrum informatycznym Europy

Biznes cyfrowy jest wielką rezerwą naszej gospodarki; Polska ma aspiracje stać się centrum informatycznym Europy.

Groupon pozytywnie zaskoczył

Serwis zakupów grupowych, który po słabych wynikach zmienił niedawno zarząd, za pierwszy kwartał pokazał niezłe wyniki.

WYBORCZA.BIZ

Sejm uzdrawia e-sąd. Postępowanie będzie bezpieczniejsze

Sejm rozpatrzył w czwartek senackie poprawki do uchwalonej 22 marca 2013 r. nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. Nowe przepisy mają uzdrowić postępowanie przed e-sądem.

PULS BIZNESU

Dostęp do internetu stacjonarnego na niskim poziomie

Dostęp do internetu stacjonarnego w Polsce nadal pozostaje na niższym poziomie niż w większości krajów europejskich - powiedziała prezes UKE Magdalena Gaj. Dodała jednak, że pod względem mobilnego dostępu do internetu, znajdujemy się w czołówce światowej.

Facebook wyłoży 1 mld USD za producenta GPS-u

Facebook, największa internetowa spłecznościówka, szykuje się do kolejnego, wartego 1 mld USD, przejęcia w branży technologicznej. Tym razem jest to Waze, producent aplikacji GPS, po części tworzonej przez jej użytkowników.

Rusza produkcja wyświetlaczy do nowego iPhone’a

W czerwcu rozpocznie się produkcja wyświetlaczy, w które wyposażone zostanie kolejne wcielenie iPhone’a - informuje serwis 5to9mac.