Piątkowy Przegląd Prasy

iPad Mini traci zainteresowanie… Nokia: lepsza sprzedaż smartfonów, ale wyniki słabsze… Play podbiera klientów konkurencji… Rząd za obniżeniem VAT na e-booki… 3 województwa dostaną prawie 900 mln zł na sieć szerokopasmową… Orange: internet 200 Mb/s dla wybranych… Kampania Play z celebrytami kosztowała mniej, niż wydatki innych operatorów… Twórca Osi Czasu opuszcza Facebook…

COMPUTERWOLRD

Teradata i Siemens będą współpracować w kontekście Big Data dla energetyki

Zakrojone na szeroką skalę partnerstwo obu firm będzie skupione wokół potrzeb światowego sektora energetycznego. Zapowiadane rozwiązania mają ułatwić efektywne wykorzystanie informacji, jakimi dysponują operatorzy energetyczni.

RZECZPOSPOLITA

Nokia: lepsza sprzedaż smartfonów, ale wyniki słabsze

Flagowa linia smartfonów Lumia notuje wzrosty, ale o jedną czwartą spadła sprzedaż fińskiego producenta w pierwszym kwartale 2013 roku.

Play podbiera klientów konkurencji

Kampania reklamowa z udziałem celebrytów przyniosła efekty. Sieci Play przybyło 400 tys. użytkowników nowych kart. W sumie ma ich już ponad 9 milionów.

Rząd za obniżeniem VAT na e-booki

Rada ministrów przyjęła stanowisko, według którego VAT na elektroniczne książki powinien wynosić tyle samo, co na papierowe, czyli 5 proc. - powiedział Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, na dzisiejszej konferencji Booz&Co.

GAZETA PRAWNA

3 województwa dostaną prawie 900 mln zł na sieć szerokopasmową

Komisja Europejska wyraziła zgodę na dofinansowanie budowy regionalnych sieci szerokopasmowych w ramach projektu Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i podkarpackim, poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w komunikacie. Dzięki tej decyzji dofinansowane zostaną projekty o łącznej wartości ok. 858 mln zł.

Orange: internet 200 Mb/s dla wybranych

W Orange rozpoczęły się testy FTTH. Jak potwierdza na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, wszystko ruszyło zgodnie z planem i w ramach pliotażu, w wybranych lokalizacjach w Warszawie, "pomarańczowi" zaoferują Internet o prędkości 200 Mb/s wraz z maksymalnym zestawem usług multimedialnych.

Kampania Play z celebrytami kosztowała mniej, niż wydatki innych operatorów

Koszty marketingu P4, operatora sieci Play, były stabilne w ujęciu r/r w I kw. 2013 roku. Budżet marketingowy operatora jest niższy niż u innych operatorów komórkowych pomimo wykorzystywania w reklamach wizerunku celebrytów, poinformował członek zarządu spółki Bartosz Dobrzyński.

PULS BIZNESU

Twórca Osi Czasu opuszcza Facebook

Nicholas Felton, designer odpowiedzialny za stworzenie "Osi Czasu" Facebooka rezygnuje z pracy w największej internetowej społecznościówce - informuje portal Mashable.

iPad Mini traci zainteresowanie

Produkcja iPadów Mini w II kw. może spaść nawet o 30 proc. - informuje tajwański DigiTimes, powołując się na źródło blisko związane z producentem podzespołów do tabletu.