Piątkowy Przegląd Prasy

Goldman Sachs radzi sprzedać akcje Microsoftu… Użytkownicy serwisów Google zdecydują o losie danych po swojej śmierci… Microsoft pracuje nad nową serią tabletów Surface… Pecety mniej atrakcyjne niż tablety… Techno-Sylwetki: Kochany i znienawidzony Bill Gates…

COMPUTERWOLRD

Rusza konkurs na innowacyjne aplikacje mobilne - nagrodą nawet pół miliona złotych

Urząd m.st. Warszawy, Orange, Oracle oraz IQ Partners organizują konkurs na najlepsze aplikacje oparte na synergii wynikającej z połączenia informacji udostępnianych przez miasto z danymi i narzędziami operatora sieci komórkowej. Zainaugurowany dzisiaj konkurs OpenApiHacathon jest skierowany m.in. do deweloperów.

RZECZPOSPOLITA

Pecety mniej atrakcyjne niż tablety

Sprzedaż tabletów rośnie błyskawicznie, pecetów - spada. Sprawcą tego ma być nowy, rewolucyjny system operacyjny Microsoftu, Windows 8.

GAZETA PRAWNA

Techno-Sylwetki: Kochany i znienawidzony Bill Gates

Niedawno poinformował, że na jego liście życiowych aspiracji pozostała już tylko jedna pozycja: "Nie umrzeć!". Za pośrednictwem swojej fundacji rozdaje miliardy dolarów. Nigdy nie skończył studiów, a najsłynniejszy informatyczny koncern na świecie założył w wieku 20 lat. Miliarder, ekscentryk i niezwykle hojny filantrop. Bill Gates - człowiek legenda.

WYBORCZA.BIZ

Użytkownicy serwisów Google zdecydują o losie danych po swojej śmierci

Google pozwoli swoim użytkownikom zadecydować, co stanie się z ich danymi po ich śmierci lub po dłuższej nieobecności w sieci - podaje BBC w piątek, podkreślając, że to poważna kwestia w dobie powszechnego dostępu do internetu.

PULS BIZNESU

Goldman Sachs radzi sprzedać akcje Microsoftu

Kurs Microsoftu spadał o 3,5 proc. na giełdzie we Frankfurcie po tym, jak Goldman Sachs obniżył rekomendację spółki z "neutralnie" do "sprzedaj".

Microsoft pracuje nad nową serią tabletów Surface

Producent Windowsa planuje odświeżyć linię tabletów Surface - informuje The Wall Street Journal.