Piątkowy Przegląd Prasy

Największy sklep Nokii zlikwidowany… Telefon zamiast numeru konta… Merlin prawie w Torebce… Plus wraca do walki o klientów pre-paid… Facebook rzuca rękawicę Google na rynku mobilnym… Allegro zmaga się z atakami hakerów… Plus atakuje LTE na kartę… Cyfrowy Polsat przejmie Wirtualną Polskę?... Zyski Samsunga biją prognozy… NASK idzie w komercję za miliony złotych…

COMPUTERWOLRD

Gartner: jeszcze w tym roku na rynek trafi 2,4 mld nowych komputerów, telefonów i tabletów

Według analityków w 2013 roku łączna sprzedaż komputerów, telefonów i tabletów będzie o 9% wyższa niż rok wcześniej. Jednocześnie eksperci przewidują, że w 2017 roku sprzedaż tego typu urządzeń na świecie przekroczy 3 mld. Dominującym systemem operacyjnym ma być Android.

RZECZPOSPOLITA

Telefon zamiast numeru konta

Coraz popularniejsze stają się na rynku przelewy bez użycia standardowego numeru rachunku bankowego.

Merlin prawie w Torebce

Firmy łączą siły, by rywalizować o rynek z Empikiem.

Plus wraca do walki o klientów pre-paid

Polkomtel poprawia ofertę usług na kartę. Jeszcze w tym miesiącu taryfami odpowie mu Orange.

Facebook rzuca rękawicę Google na rynku mobilnym

Facebook pokazał nie tylko wyczekiwany telefon, ale przede wszystkim nową aplikację społecznościową na Androida. Dzięki nim chce zawalczyć o rynek reklamy mobilnej.

Allegro zmaga się z atakami hakerów

W ostatnich dniach kilka razy próbowali oni zablokować dostęp do największego internetowego serwisu handlowego w Polsce.

GAZETA PRAWNA

Plus atakuje LTE na kartę

Polkomtel, operator Plusa, przyśpiesza marketingową ofensywę. Sieć postanowiła powalczyć o klientów nowymi ofertami pre-paid, połączonymi z dostępem do mobilnego internetu w technologii LTE w smartfonach.

Cyfrowy Polsat przejmie Wirtualną Polskę?

Cyfrowy Polsat znalazł się wśród inwestorów zainteresowanych przejęciem portalu Wirtualna Polska (wp.pl) od Telekomunikacji Polskiej (TPSA), podał Reuters, powołując się na nieoficjalne informacje. Według agencji, wycenianym na max. 500 mln zł przejęciem zainteresowana jest także spółka Bauer Media, właściciel m.in. portalu Interia.pl.

PULS BIZNESU

Zyski Samsunga biją prognozy

Pierwszy kwartał 2013 roku okazał się niezwykle udany dla Samsunga.

NASK idzie w komercję za miliony złotych

Instytut notuje rekordowe zyski. Wykłada więc pieniądze na holding mający komercjalizować wyniki badań naukowych.

Największy sklep Nokii zlikwidowany

Nokia, fiński producent urządzeń mobilnych, zdecydował się na zamkniecie swojego największego na świecie sklepu, który zlokalizowany był w Szanghaju - informuje portal ZDNet.