Piątkowy Przegląd Prasy

iPhone mógł być Tripodem, Mobi albo… Telekomy w Europie coraz słabsze… Comarch stawia na outsourcing i usługi w chmurze… Cdp.pl będzie też sprzedawał e-książki… Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie całego przetargu na 1800 MHz… Hitowa aplikacja za darmo w App Store… Komórka zamiast karty. PKO BP rzuca wyzwanie organizacjom kartowym… Dotcom może skarżyć agencję wywiadu… Rolnicza agencja pożegnała się z Asseco…

COMPUTERWORLD

Robot do zadań specjalnych

Do szczególnie niebezpiecznych zadań wojskowych, takich jak rozbrajanie lub przenoszenie ładunków wybuchowych i innych podejrzanych przedmiotów od dawna stosuje się zdalnie sterowane roboty. Na targach nie mogło zabraknąć także takich urządzeń, oto jeden z nich, razem z panelem sterowania. Jest to robot polskiej produkcji.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga prosto z targów CeBIT!

RZECZPOSPOLITA

Telekomy w Europie coraz słabsze

Wielka piątka operatorów szuka sposobu na odwrócenie niekorzystnych trendów, przez które ich wartość zmalała o jedną trzecią w 6 lat.

Comarch stawia na outsourcing i usługi w chmurze

Kierowana przez Janusza Filipiaka spółka chce w 2013 r. dalej powiększać grupę kapitałową. Szuka spółek w Polsce i za granicą.

CD Projekt: Cdp.pl będzie też sprzedawał e-książki

W pół roku po uruchomieniu serwisu Cdp.pl w jego ofercie pojawiły się też książki w wersji elektronicznej, w tym saga o Wiedźminie.

GAZETA PRAWNA

Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie całego przetargu na 1800 MHz

Polkomtel, operator sieci Plus, złożył wniosek o unieważnienie całego przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz dla świadczenia mobilnych usług szybkiego internetu (LTE), podał operator w komunikacie.

Hitowa aplikacja za darmo w App Store

Wielbiciele gry "Angry Birds" będą mogli pobrać swoją ulubioną aplikację zupełnie za darmo.

WYBORCZA.BIZ

Komórka zamiast karty. PKO BP rzuca wyzwanie organizacjom kartowym

Klienci PKO BP mogą od dziś telefonem płacić rachunki w sklepach, wypłacać pieniądze z bankomatu i przesyłać je za pomocą wirtualnych czeków. Do systemu bank zaprasza konkurentów.

Zbudujemy w Opolu dwa parki technologiczne. Tylko po co?

Przespaliśmy okres, gdy można było pozyskiwać duże pieniądze na tworzenie parków technologicznych. Za to teraz powstają w Opolu dwa, które będą konkurować o pieniądze. W mieście tej wielkości to ewenement.

PULS BIZNESU

Dotcom może skarżyć agencję wywiadu

Założyciel Megaupload może oskarżyć nowozelandzką agencję szpiegowską za nielegalną obserwację.

Rolnicza agencja pożegnała się z Asseco

Rzeszowska firma IT straciła kolejnego wieloletniego klienta z sektora publicznego. ARiMR obsłuży Comarch.

iPhone mógł być Tripodem, Mobi albo …

Apple zanim ustaliło, że produkowany smartfon będzie iPhonem, rozważało możliwość użycia innego określenia. W grę wchodziły Tripod, Mobi, TelePod, a nawet iPad - informuje portal Mashable.