Piątkowy Przegląd Prasy

T-Mobile, Orange i Play mogą stworzyć jedną sieć LTE… Więcej urządzeń, mniej komputerów… Zaskoczę sceptyków na Plus… Grupa TP będzie pożyczać od France Telecom… Rosyjski hit pod koniec roku trafi do Polski… TP S.A. zwolni 5 tys. osób w latach 2014-2016… Urzędy UE chcą przed latem sankcji wobec Google'a…

COMPUTERWORLD

Vivid Games dostanie 2,86 mln zł dofinansowania w ramach konkursu INNOTECH

Firma dostanie dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu INNOTECH. Przeznaczy je na produkcję autorskiej technologii V-TECH ENGINE 2, która ma zrewolucjonizować rynek produkcji gier mobilnych. Technologia będzie sprzedawana innym podmiotom na zasadzie licencji.

RZECZPOSPOLITA

Zaskoczę sceptyków na Plus

Zygmunt Solorz-Żak. Polkomtel, operator sieci Plus, zaczyna działać tak, jak sobie wyobrażał miliarder.

T-Mobile, Orange i Play mogą stworzyć jedną sieć LTE

W ciągu trzech miesięcy okaże się, czy do joint venture dwóch gigantów - NetWorks! - dołączy ich największy konkurent.

Grupa TP będzie pożyczać od France Telecom

"Orange Polska pragnie wykorzystać możliwość finansowania przez France Telecom, w celu optymalizacji kosztów finansowych" - poinformował w dzisiejszym komunikacie giełdowym zarząd Telekomunikacji Polskiej.

Rosyjski hit pod koniec roku trafi do Polski

Twórcy YotaPhone, połączenia smartfonu z e-czytnikiem, rozmawiają z polskimi operatorami na temat wprowadzenia tego telefonu na nasz rynek.

WYBORCZA.BIZ

TP S.A. zwolni 5 tys. osób w latach 2014-2016

Telekomunikacja Polska S.A. planuje zwalniać po około 1,7 tysiąca osób rocznie do 2016 roku, bo rynek, na którym działa się kurczy, a konkurencja narasta.

PULS BIZNESU

Urzędy UE chcą przed latem sankcji wobec Google'a

Urzędy ochrony danych osobowych 27 państw UE potwierdziły w czwartek zamiar rozpoczęcia przed latem tego roku "działań represyjnych" przeciwko firmie Google, która nie zareagowała na ich nakaz zmodyfikowania reguł dotyczących prywatności.

Więcej urządzeń, mniej komputerów

Najważniejsze jest to, jak oddzielić dane prywatne i firmowe trzymane na prywatnym urządzeniu pracownika - mówi Paul Lee, dyrektor działu badań Deloitte na rynkach technologii, mediów i telekomunikacji.