Piątkowy Przegląd Prasy

Europa bez roamingu, rozmowy dużo tańsze… Podział TP dobrą ideą… Nokia wraca do gry… Windows 8 pnie się do góry… Walka z Androidem trwa. Kolejna firma ma dosyć popularnego systemu… Vivid Games dostało skrzydeł… Multimedia Polska stawia teraz na telewizję cyfrową… Rośnie przepaść między firmami ze świata i Polski… Komputery przez cztery lata oszukiwały inwestorów… Hakerski skok pieniężny. Z Holandii przez Kraków na Wschód… Europosłowie chcą, by Facebook i Google lepiej chroniły dane… Biblioteka Kongresu ma ponad 170 mld zarchiwizowanych tweetów…

COMPUTERWORLD

Dane z systemu eWUŚ mogą być wykorzystywane niezgodnie z prawem

W tym roku ma zostać uruchomiona druga funkcjonalność systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ) - możliwość samodzielnego sprawdzania jakie świadczenia medyczne zostały nam udzielone. Generalny Inspektor Danych Osobowych zwraca uwagę, że stwarza to pole do nadużyć i wymaga zmian w przepisach.

GAZETA PRAWNA

Multimedia Polska stawia teraz na telewizję cyfrową

Multimedia Polska, drugi pod względem wielkości operator kablowy, całkowicie zastąpi telewizję analogową telewizją cyfrową. W planach ma uruchomienie usług telefonii komórkowej oraz dalsze przejęcia.

Boni: Jednolite stawki roamingowe tak, ale...

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) popiera pomysł budowy wspólnej sieci telekomunikacyjnej i wspólne wykorzystanie infrastruktury, ale zwraca uwagę na konieczność zadbania o interesy gospodarek poszczególnych krajów oraz samych firm telekomunikacyjnych, wynika z wypowiedzi szefa resortu Michała Boniego dla agencji ISBnews.

Europa bez roamingu, rozmowy dużo tańsze

Najwięksi europejscy operatorzy telefonii komórkowej prowadzą rozmowy w sprawie stworzenia jednolitego rynku telekomunikacyjnego. Pomysł wstępnie popiera unijny komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunii, który widzi w tym szansę na wyrównanie opłat i zlikwidowanie roamingu na terenie całej Unii Europejskiej.

Walka z Androidem trwa. Kolejna firma ma dosyć popularnego systemu

ZTE pracuje nad wprowadzeniem na rynek smartfona opartego na oprogramowaniu stworzonym przez Mozzilę, producenta popularnej przeglądarki Firefox - donosi agencja Bloomberg.

RZECZPOSPOLITA

Rośnie przepaść między firmami ze świata i Polski

Na liście innowatorów prym wiodą giganci z USA i Azji. Zabrakło spółek znad Wisły.

Podział TP dobrą ideą

UKE, dzięki przetargom na częstotliwości dla mobilnego Internetu, chce wnieść w 2013 roku do budżetu państwa blisko 3 mld zł - mówi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Nokia wraca do gry

Wstępne wyniki finansowe fińskiego producenta elektroniki zaskoczyły wszystkich. Akcje Nokii na Nasdaq poszybowały.

Windows 8 pnie się do góry

Microsoft sprzedał 60 mln licencji na swój nowy system operacyjny Windows 8.

Komputery przez cztery lata oszukiwały inwestorów

Firma BATS Global Markets Inc., operator trzeciego co do wielkości rynku akcji amerykańskich, przyznała, że jej komputery przez cztery lata umożliwiały handel walorami udziałowymi łamiący regułę zgodnie z którą wszyscy inwestorzy powinni otrzymywać najlepsze oferty cenowe.

WYBORCZA.BIZ

Hakerski skok pieniężny. Z Holandii przez Kraków na Wschód

Międzynarodowa szajka hakerska wytransferowała przez Polskę na Wschód setki tysięcy złotych skradzionych z internetowych kont w holenderskich bankach. Oszuści posłużyli się rachunkami w krakowskich bankach. Prokuratura jest na tropie oszustów.

Europosłowie chcą, by Facebook i Google lepiej chroniły dane

Europosłowie komisji PE chcą zaostrzenia zasad, na jakich takie firmy jak Facebook czy Google gromadzą i sprzedają dane swoich użytkowników. Deputowani poparli w czwartek propozycje KE w tej sprawie; przedstawili też własne, bardziej restrykcyjne pomysły.

PULS BIZNESU

Biblioteka Kongresu ma ponad 170 mld zarchiwizowanych tweetów

Średnio 400 milionów wpisów na Twitterze - taka liczba tweetów spływa każdego dnia do szacownej Biblioteki Kongresu USA. Od utworzenia serwisu w marcu 2006 roku uzbierało się już 170 miliardów tych krótkich informacji, składających się zaledwie ze 140 znaków.

NYT: Iran stoi za hakerami atakującymi banki

Ostatnia fala komputerowych ataków na największe amerykańskie banki to robota Iranu, twierdzi Carl Herberger, ekspert ds. ochrony systemów komputerowych.

Cyberpunk 2077 nadciąga

Dziś wieczorem CD Projekt RED pokaże światu zwiastun filmowy swojej najnowszej gry.

Vivid Games dostało skrzydeł

Bydgoski producent gier mobilnych zmienia strategię i rezygnuje z produkcji tanich gier.