Piątkowy Przegląd Prasy

E-booki rosną w siłę, w Polsce wydawcy organizują ich rynek… Sferia ogłasza start budowy sieci LTE… Samsung zrezygnuje z Androida? Nowy system w telefonach już wkrótce… Kupujesz bilet kolejowy przez smartfona? Uważaj na swoje dane… NFC, chmura i komunikowanie w czasie rzeczywistym - trendy w nowoczesnej komunikacji w 2013 r… NFC w Hyundaiu i iPhone 5S… Czego Polacy najczęściej szukali w Wikipedii… Sylwester 2012 w komórkach: Facebook zamiast MMS…

COMPUTERWORLD

QAD kupuje producenta narzędzi do zarządzania jakością

Zakup amerykańskiej spółki CEBOS pozwoli na rozszerzenie oferty QAD o rozwiązania wspierające zarządzanie jakością oraz zgodnością z regulacjami branżowymi. Zarząd QAD planuje wprowadzić narzędzia firmy CEBOS na nowe rynki. Rozwiązania zostaną też zintegrowane w ramach pakietu QAD Enterprise Applications.

RZECZPOSPOLITA

E-booki rosną w siłę, w Polsce wydawcy organizują ich rynek

Stworzona przez siedmiu wydawców Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw ma uporządkować rynek handlu e-bookami i ułatwić start w tej branży mniejszym firmom.

Sylwester 2012 w komórkach: Facebook zamiast MMS

Plus - multimedialny, Orange - społecznościowy, T-mobile - rozmowny. Tak można scharakteryzować typy aktywności użytkowników trzech największych sieci komórkowych w kraju po Sylwestrze 2012. W sumie jednak wysyłaliśmy mniej SMS-ów i MMS-ów niż rok temu.

Sferia ogłasza start budowy sieci LTE

Walczący w sądach z Urzędem Komunikacji Elektronicznej operator - Sferia - ogłosił, że zaczyna budowę komercyjnej sieci LTE. To efekt korzystnej dla telekomu decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sprzed dwóch dni - dowiedzieliśmy się. UKE może się ciągle od niej odwołać.

GAZETA PRAWNA

Samsung zrezygnuje z Androida? Nowy system w telefonach już wkrótce

Samsung Electronics, największy na świecie sprzedawca telefonów komórkowych, zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie przy współpracy z Intelem sprzedaż wyposażonych w system operacyjny Tizen.

Kupujesz bilet kolejowy przez smartfona? Uważaj na swoje dane

Jedyna oficjalna aplikacja do kupowania biletów PKP za pomocą tabletów i smartfonów wymaga dostępu do naszych poufnych danych. Pozwala m.in. na ściąganie informacji zapisanych w kalendarzach po jej zainstalowaniu.

NFC, chmura i komunikowanie w czasie rzeczywistym - trendy w nowoczesnej komunikacji w 2013 r.

Podstawy prognoz rzadko są zjawiskami zupełnie nowymi, przeważnie swoje korzenie biorą z aktualnych trendów i są ich następnym etapem rozwoju. Rok 2012 minął pod wpływem wzrostu mobilności społecznej i stale rosnącej popularności rozwiązań w chmurze. Te trendy mają wpływ na prognozy dla 2013 r., wraz z tematyką konsumeryzacji w IT oraz pojawienie się technologii Big Data w komunikacji dla przedsiębiorstw.

PULS BIZNESU

NFC w Hyundaiu i iPhone 5S

Pogłoski o śmierci technologii zbliżeniowej mogą okazać się przedwczesne. Przyjmuje się ona z oporem, ale znajduje coraz to nowe zastosowania. W Polsce przyjęła się dobrze.

Czego Polacy najczęściej szukali w Wikipedii

Wikipedia podsumowała mijający rok. Jakie hasło najczęściej wpisywali w wyszukiwarkę polscy użytkownicy? Na pierwszym miejscu jest "Polska" — blisko 3 mln odsłon.