Piątkowy Przegląd Prasy

Przychody telekomów z usług dla polskich firm znowu rosną… 2013 będzie rokiem LTE i no limits… Tani tablet w każdym domu. Sieci komórkowe idą na wojnę… Amerykańska firma może zapłacić rekordowe 4 mld dolarów za naruszenie patentów uczelni… Szef Apple zarobi w tym roku (tylko) 4,17 mln dolarów… Znany serwis Pobieraczek.pl przestaje działać?... ZUS rozrusza przetargi w IT… Świąteczna klapa tabletu Microsoftu… Ciasno na rynku e-handlu…

COMPUTERWORLD

Microsoft nagrodzony za działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu

Microsoft zajął 1. miejsce w 2012 CSR RepTrak - światowym rankingu firm o najlepszej reputacji w obszarze CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) w 2012 roku.

RZECZPOSPOLITA

Przychody telekomów z usług dla polskich firm znowu rosną

Od 2009 r. wartość rynku telekomunikacyjnego w Polsce spada. Do 2011 r. również przychody operatorów z segmentu biznesowego notowały spadki, chociaż na nieco niższym poziomie. W 2012 r. jednak sytuacja uległa zmianie - uważają analitycy firmy consultingowej PMR.

GAZETA PRAWNA

Tani tablet w każdym domu. Sieci komórkowe idą na wojnę

W 2013 r. Polacy kupią 1,2 mln takich urządzeń. A wraz z nimi dodatkowy dostęp do internetu. Do tej pory rozwój rynku hamowały wysokie ceny urządzeń. Wyniki sprzedaży wyraźnie jednak pokazują, że najbardziej zacięta konkurencja o klientów w 2013 r. rozegra się w segmencie urządzeń za 200-1000 zł.

Amerykańska firma może zapłacić rekordowe 4 mld dolarów za naruszenie patentów uczelni

Amerykański producent chipów Marvell Technology może zapłacić najwyższe w historii odszkodowanie za naruszenie patentów. Przysięgli w Pittsburgu stwierdzili bowiem, ze firma jest winna przywłaszczenia sobie dwóch innowacji dotyczących twardego dysku, należących do miejscowego uniwersytetu Carnegie Mellon.

Szef Apple zarobi w tym roku (tylko) 4,17 mln dolarów

Szef Apple Tim Cook otrzyma za 2012 rok wynagrodzenie w łącznej wysokości 4,17 mln dolarów dzięki temu, że jego uposażenie wzrosło o 51 proc. w pierwszym pełnym roku na tym stanowisku. Ale Cook nie dostanie akcji firmy.

WYBORCZA.BIZ

Znany serwis Pobieraczek.pl przestaje działać?

Na stronie serwisu partnerskiego Pobieraczek.pl pojawiła się informacja o zaprzestaniu pośredniczenia w wymianie plików przez serwis. Czy to koniec serwisu, który zdaniem UOKiK wprowadzał klientów w błąd?

PULS BIZNESU

ZUS rozrusza przetargi w IT

W styczniu zakład rozpisze co najmniej pięć dużych przetargów informatycznych. Każdy wart co najmniej 100 mln zł.

Świąteczna klapa tabletu Microsoftu

Tablety Surface największego producenta oprogramowania na świecie nie cieszą się zainteresowaniem wśród kupujących.

Ciasno na rynku e-handlu

Wolniej rośnie polski rynek e-commerce — wynika z raportu eHandel Polska 2012. Wzrost liczby sklepów w tym roku oszacowano na 12 proc.

2013 będzie rokiem LTE i no limits

Telekomy mają duży potencjał wzrostu — twierdzi operator sieci Play. Pod prąd powszechnego pesymizmu.

NETWORLD

Symantec: 7 najważniejszych prognoz dotyczących ochrony danych dla sektora MŚP

W 2012 roku hakerzy uznali firmy z sektora MŚP za podmioty, które mogą pełnić rolę "kanału" umożliwiającego ataki na większe przedsiębiorstwa. Liczba ukierunkowanych działań wymierzonych w firmy zatrudniające mniej niż 250 pracowników podwoiła się, w połowie roku wzrastając do 36 proc. wszystkich zorientowanych ataków. Wpływ na to miało wykorzystywanie przez małe i średnie firmy intensywnie rozwijającej się technologii cloud computingu.