Piątkowy Przegląd Prasy

Spadła liczba internautów w Polsce… 11 mln klientów korzysta z banku przez Internet… W Chinach e-handel wypiera tradycyjną sprzedaż… Apple zamówiło dodatkowe 2 mln iPadów Mini… Boeing testuje Wi-Fi na ziemniakach… iPhone z Androidem dostępny w Brazylii… Play, czyli perspektywa challengera… Zmiana lidera reklamy internetowej…

COMPUTERWORLD

Deloitte: telefonia komórkowa przyczynia się do wzrostu PKB

Dwukrotne zwiększenie bezprzewodowej transmisji danych opartej o technologię 3G podnosi dochód narodowy per capita średnio o 0,5 pp - przekonują autorzy raportu.

RZECZPOSPOLITA

Spadła liczba internautów w Polsce

Między sierpniem i październikiem z sieci korzystało w Polsce niecałe 17,1 mln Polaków, podczas gdy poprzednie, sierpniowe badania NetTrack wykazywały jeszcze 17,15 mln internautów.

11 mln klientów korzysta z banku przez Internet

Już blisko 20 milionów klientów indywidualnych ma dostęp do bankowości internetowej. Jednak o ile ten segment bankowości dynamicznie rośnie, to wartości transakcji realizowanych przez Internet spada - wynika z dziewiątej edycji raportu [email protected] przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Polacy lubią zbliżenia

Jesteśmy w czołówce światowej, jeśli chodzi o korzystanie z płatności zbliżeniowych - zarówno kartowych, jak i tych robionych za pomocą telefonów komórkowych.

Play, czyli perspektywa challengera

Podczas gdy operatorzy komórkowi z tzw. wielkiej trójki (3W) w Polsce zapowiadają trudny 2013 rok z powodu czekającej rynek obniżki stawek MTR oraz spowolnienia gospodarczego, P4, operator sieci Play widzi ten sam świat w różowych barwach. Gdzie jest potencjał - mówi Joergen Bang-Jensen, prezes spółki. Nie chciał jednak powiedzieć, jak ten potencjał wpłynął na tegoroczne wyniki kierowanej przez niego spółki.

GAZETA PRAWNA

Marketing w wyszukiwarkach. Zmiana lidera reklamy internetowej

Na dojrzałych, internetowych rynkach już od kilku lat wydatki na marketing w wyszukiwarkach są znacznie wyższe niż te, przeznaczane na reklamę display. W Polsce dotąd było inaczej. Dotąd, bo wszystko wskazuje na to, że właśnie jesteśmy świadkami zmiany na pozycji lidera - wynika z raportu "Marketing w wyszukiwarkach".

WYBORCZA.BIZ

W Chinach e-handel wypiera tradycyjną sprzedaż

Obroty dwóch największych chińskich portali handlowych Tmall.com i Taobao.com wzrosły do 1 bln juanów (160 mld dol.) przez pierwszych 11 miesięcy tego roku. Jak wskazują badania Euromonitora, w 2015 r. Tmall stanie się liderem światowej e-sprzedaży.

PULS BIZNESU

Apple zamówiło dodatkowe 2 mln iPadów Mini

Popyt na iPada Mini jest ogromny, by sprostać oczekiwaniom kupujących koncern z Cupertino zamówił dodatkowe 2 mln urządzeń.

Boeing testuje Wi-Fi na ziemniakach

Przedstawiciele Boeing testują sygnał Wi-Fi na pokładzie produkowanych samolotów. W rolę pasażerów wcieliły się worki z ziemniakami.

iPhone z Androidem dostępny w Brazylii

Brazylijska spółka Gradiente SA wprowadziła na rodzimy rynek "iPhone’a" wyposażonego w system operacyjny Android.

NETWORLD

Microsoft kusi użytkowników Aplikacji Google?

Koncern z Redmond robi ostatnio co może, by zachęcić pracownik pracowników małych i średnich firm do korzystania z webowej wersji pakietu MS Office - Office 365. Firma poinformowała właśnie o wydłużeniu - aż o 60 dni - okresu testowego, podczas którego można bezpłatnie sprawdzić możliwości tej usługi.