Piątkowy Przegląd Prasy

Apple przenosi do Stanów produkcję części swoich komputerów… Tablety rosną i wygrywają z czytnikami e-książek… Sygnity przedstawiło strategię… UPC i Multimedia jednak razem?... UE ostrzega ws. warunków sprzedaży gier, książek i muzyki online… Facebook w Nasdaq 100… John McAfee zaaresztowany w Gwatemali… Plagiat.pl podbija Rumunię…

COMPUTERWORLD

Europejski rynek oprogramowania ma się dobrze

Według ekspertów firmy analitycznej Context wynika, że w Europie wpływy z dystrybucji oprogramowania rosną niezależnie od spowolnienia gospodarczego. Zdaniem ekspertów w trzecim kwartale 2012 roku łączne wpływy ze sprzedaży rozwiązań aplikacyjnych w Europie były o 4,7% wyższe niż rok wcześniej.

RZECZPOSPOLITA

Polacy skorzy do usług

Jesteśmy na drodze do światowej dominacji w serwisach dla biznesu. To szansa na pracę dla tysięcy ludzi.

UPC i Multimedia jednak razem?

Właściciel sieci kablowej UPC nie rezygnuje z przejęć. Jeśli uda mu się konsolidacja polskiego rynku, może stanąć do przetargu na częstotliwości mobilne.

Facebook w Nasdaq 100

Decyzja giełdy może pomóc spółce w poprawie wizerunku wśród inwestorów po fatalnym debiucie giełdowym w maju br.

WYBORCZA.BIZ

Apple przenosi do Stanów produkcję części swoich komputerów

Zaczniemy składanie części naszych komputerów na terenie USA - powiedział szef Apple'a Tim Cook. Jedna z linii komputerów będzie produkowana w USA od przyszłego roku.

John McAfee zaaresztowany w Gwatemali

Ten pionier programów antywirusowych długo był w mediach nieobecny. Dziś jest w samym centrum historii jak z filmu.

Tablety rosną i wygrywają z czytnikami e-książek

Na świecie tablety stopniowo wypierają z rynku czytniki książek elektronicznych - wynika z danych firmy IDC. Polskie badania potwierdzają ten trend.

PULS BIZNESU

UE ostrzega ws. warunków sprzedaży gier, książek i muzyki online

Przed świąteczną gorączką zakupów KE ostrzega przed pułapkami czyhającymi w sklepach internetowych, z których można ściągnąć książki, gry, firmy i muzykę. Z przeprowadzonej w całej UE kontroli wynika, że trzy czwarte stron internetowych łamie prawa konsumenta.

Plagiat.pl podbija Rumunię

Firma Plagiat.pl, która dostarcza 160 polskim uczelniom program do sprawdzania prac pod kątem plagiatu, wchodzi na rynek rumuński.

Sygnity przedstawiło strategię

Informatyczna spółka zakłada, że w latach 2013-2015 jej średnioroczne przychody wyniosą 550 mln zł, nieznacznie więcej niż w trzech ostatnich latach. Średnia marża EBIT ma wynieść 6,2 proc., a netto 4,8 proc.

NETWORLD

Oficjalny debiut publicznej chmury HP

Koncern HP poinformował o oficjalnym wprowadzeniu na rynek swojej publicznej chmury HP Cloud Compute - od wczoraj usługa dostępna jest już bez dopisku "beta". Przy okazji firma przedstawiła nowe funkcje oprogramowania Cloud Service Automation.