Piątkowy Przegląd Prasy

Windows Blue nowym systemem operacyjnym Microsoftu… Telewizja mobilna ma różne oblicza… Strategia regulatora zaczyna budzić emocje… Operatorzy liczą na start cyfrowego radia… Policja pieniędzmi z wakatów zapłaciła za telefon 112… Windows 8 nie nakręcił sprzedaży komputerów… Nowy Xbox pod koniec 2013 r…

COMPUTERWORLD

Coraz więcej studentów chce studiować informatykę

Jak wynika z przedstawionego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowania rekrutacji na studia w roku akademickim 2012/2013, czołówkę najbardziej obleganych polskich uczelni ponownie zdominowały politechniki. Tegoroczną listę najczęściej wybieranych kierunków studiów otwiera informatyka, która zanotowała jeden z najwyższych skoków popularności.

RZECZPOSPOLITA

Nowe trendy w branży IT

Klienci coraz częściej chcą korzystać z rozwiązań informatycznych za pomocą tabletów i smartfonów.

Telewizja mobilna ma różne oblicza

Rozwój Internetu i łączących się z nim urządzeń to okazja, by na nowo zdefiniować, czym jest telewizja. Dlatego coraz więcej firm próbuje sił w sieci.

Strategia regulatora zaczyna budzić emocje

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował strategię regulacyjną, którą będzie realizować do 2015 r. Podoba się ona Orange.

Operatorzy liczą na start cyfrowego radia

Komercyjni nadawcy radiowi w konsultacjach dotyczących wprowadzania w Polsce cyfrowego radia naziemnego byli tej usłudze niechętni. Mimo to testy technologii DAB+ rozpoczął kolejny operator telekomunikacyjny.

Wsparcie dla innowacyjnych

Program Go_Global.pl pomoże małym i średnim przedsiębiorcom w rozwijaniu się na światowych rynkach.

GAZETA PRAWNA

Policja pieniędzmi z wakatów zapłaciła za telefon 112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zabrało Komendzie Głównej Policji pieniądze, które zostały jej z nieobsadzonych w tym roku etatów - dowiedział się DGP. To pierwszy taki przypadek w historii polskiej policji.

Karty pre-paid rosną w siłę. Jak z nich korzystać?

Z informacji przesłanych nam przez banki wynika, że w tym roku wydano w Polsce niemal 1,4 mln kart przedpłaconych. To o kilkadziesiąt procent więcej niż przed rokiem (wtedy było około miliona). Największym graczem jest Bank Pekao, który pozycję lidera wypracował w ledwie kilka miesięcy.

PULS BIZNESU

Windows 8 nie nakręcił sprzedaży komputerów

Sprzedaż konsumencka komputerów osobistych z systemem Windows spadła w przeciągu miesiąca o 21 proc. ogółem, wynika z danych NPD Group, jednej z czołowych firm badających rynek, na które powołuje się Reuters.

Nowy Xbox pod koniec 2013 r.

Microsoft zamierza wypuścić nową wersję konsoli Xbox, najlepiej sprzedającego się urządzenia w tym segmencie rynku, pod koniec przyszłego roku, informują ludzie związani ze sprawą, na których powołuje się Bloomberg.

Windows Blue nowym systemem operacyjnym Microsoftu

Microsoft planuje stworzenie nowego systemu operacyjnego, który będzie dostępny na platformach mobilnych oraz komputerach stacjonarnych.

NETWORLD

Nowy exploit zero-day w Javie - czas ją wyłączyć?

Na forach wykorzystywanych przez internetowych przestępców oraz autorów złośliwego oprogramowania pojawiły się oferty sprzedaży exploita wykorzystującego nową lukę w zabezpieczeniach Javy. To kolejny w ostatnim czasie poważny błąd w tym oprogramowaniu, dlatego specjaliści ds. bezpieczeństwa sugerują, by ograniczyć korzystanie z Javy.