Piątkowy Przegląd Prasy

Spamu jest mniej, ale stanowi większe zagrożenie… E-sklepy nadal mało sprzedają za granicę… Nokia zaprezentowała aplikację mapową HERE… Samsung pracuje nad giętkimi ekranami w smartfonach… Follows.pl zyskał inwestora… Wirtualna przymierzalnia wchodzi do realu…

COMPUTERWORLD

Asseco rozwinie system IT Warty

Asseco i Grupa Warta podpisały porozumienie o rozwoju Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) autorstwa Asseco Poland. System ma być głównym rozwiązaniem informatycznym połączonych spółek WARTA i HDI Asekuracja.

RZECZPOSPOLITA

Wirtualna przymierzalnia wchodzi do realu

Jeśli nie wiesz, co kupić, kliknij, a inni ci doradzą. To pomysł spółki z Trójmiasta, która chce podbić Londyn.

Spamu jest mniej, ale stanowi większe zagrożenie

W trzecim kwartale roku poziom spamu zmniejszył się. Przybyło za to szkodliwych e-maili - wynika z raportu Kaspersky Lab.

E-sklepy nadal mało sprzedają za granicę

Tylko co trzeci prowadzi sprzedaż do innych państw Unii Europejskiej, a jedynie 9,6 proc. poza ten obszar.

GAZETA PRAWNA

Nokia zaprezentowała aplikację mapową HERE

Nokia zaprezentowała swoją nową aplikację mapową - HERE. Będzie dostępna dla urządzeń stacjonarnych i moblinych działających pod kontrolą Androida i iOS.

Samsung pracuje nad giętkimi ekranami w smartfonach

Duża konkurencja na rynku smaa producentów do szukania coraz to nowych rozwiązań. Samsung w najbliższym czasie planuje rozwijać technologię giętkich ekranów.

PULS BIZNESU

Follows.pl zyskał inwestora

Firma Follows.pl będzie polecać rozrywkę, teraz z kolejnym inwestorem. W planie jest też anglojęzyczna wersja aplikacji.

NETWORLD

Hadoop - a co to takiego?

Otwarta platforma Apache Hadoop cieszy się ogromnym zainteresowaniem największych producentów sprzętu oraz oprogramowania. Większość z nich już wprowadziła lub planuje wdrożenie rozwiązań wykorzystujących tę technologię. Użytkowników Hadoop na razie nie jest wielu, ale jest wśród nich sporo znanych firm. Dlatego nie należy lekceważyć tej platformy oraz potencjalnych korzyści biznesowych wynikających z jej zastosowania i to nie tylko w dużych korporacjach, ale również średnich firmach.