Piątkowy Przegląd Prasy

Netia nie wytrzymuje konkurencji z Orange… Tech Data celuje w Europę… Android Gingerbread najczęstszą ofiarą hakerów… Internauci nie chcą płacić… Twitter wykasował hasła użytkowników… Polskie klocki Lego na smartfony i tablety…

COMPUTERWORLD

Oracle kupuje spółkę wyspecjalizowaną w systemach do zarządzania projektami

Rozwiązania firmy Instantis zostaną zintegrowane z oprogramowaniem linii Primavera oraz Fusion. Według ekspertów przejęcie amerykańskiej spółki przyczyni się do zaostrzenia konkurencji Oracle z innymi dostawcami rozwiązań klasy PPM - z firmą IBM na czele.

RZECZPOSPOLITA

Netia nie wytrzymuje konkurencji z Orange

Dawny monopolista tak obniżył ceny, że alternatywny operator przestaje z nim walczyć.

Internauci nie chcą płacić

Zdaniem aż 80 proc. skoro dostęp do sieci jest płatny, to zamieszczane w niej treści powinny być darmowe.

Tech Data celuje w Europę

Amerykański dystrybutor produktów technologicznych zakończył proces przejęcia udziałów w kilku firmach należących do Specialist Distribution Group (SDG) - poinformowała spółka w komunikacie.

WYBORCZA.BIZ

Polskie klocki Lego na smartfony i tablety

Więcej dzieci będzie się bawić smartfonami niż drogimi zestawami Lego - obstawia Michał Brański. Człowiekowi, który założył portal o2 i plotkarskiego Pudelka biznesowej intuicji odmówić nie sposób.

FB górą, czyli maile na śmietnik

Gdy wyrobiłam sobie pierwszy adres e-mail, nie miałam do kogo pisać. Dzisiaj szybciej łapię kogoś przez czata na Facebooku niż za pomocą e-maila.

PULS BIZNESU

Android Gingerbread najczęstszą ofiarą hakerów

Smartfony wyposażone w system operacyjny Android Gingerbread są łatwym celem ataków hakerów komputerowych - informuje portal Mashable, powołując się na wyniki raportu Kaspersky Lab.

Twitter wykasował hasła użytkowników

Przedstawiciele Twittera oznajmili, że na skutek pomyłki wykasowane zostały hasała dostępu do kont blisko 140 mln użytkowników.

NETWORLD

Fałszywe SMS-y - nowe zagrożenie dla użytkowników Androida

W serwisie Google Play dostępnych jest obecnie ok. 200 aplikacji, które potrafią tworzyć i umieszczać w skrzynce odbiorczej smartfona z Androidem wiadomości tekstowe ze sfałszowanym numerem nadawcy - ostrzegają specjaliści z firmy Symantec. Eksperci obawiają się, że takie SMS-y mogą zostać wykorzystane do ataków phishingowych.