Piątkowy Przegląd Prasy

Apple podał rozczarowujące wyniki i ściął prognozy… Narodowy Plan Szerokopasmowy do konsultacji w ciągu 2 tygodni… Nadchodzą chude lata telekomunikacji… Polacy pewni siebie w sieci… Przyszłość regulacji telekomunikacyjnych… Grupa Solorza-Żaka zaczyna walkę o wzrost… Nokia sprzedaje zakład w Salo… Miliardy na IT dla medycyny…

COMPUTERWORLD

Windows 8 dostępne już w Polsce

Microsoft poinformował, że system Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce. Od dziś (26 października) konsumenci i firmy z całego świata, w tym Polski, mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona systemu Windows.

RZECZPOSPOLITA

Polacy pewni siebie w sieci

Większość internautów twierdzi, że perfekcyjnie opanowało korzystanie z Internetu. To jednak nieprawda.

Przyszłość regulacji telekomunikacyjnych

Operatorzy telekomunikacyjni próbują szukać nowych źródeł inwestycji w usługach pokrewnych albo wchodząc na nowe rynki. Dobrym przykładem są usługi typu e-health, cloud lub płatności elektroniczne - pisze ekspert.

Grupa Solorza-Żaka zaczyna walkę o wzrost

Grupa Zygmunta Solorza-Żaka szykuje się do prawdziwej walki o klienta. LTE w Polsce to już technologia dojrzała.

GAZETA PRAWNA

Nadchodzą chude lata telekomunikacji

Wojna cenowa i polityka regulatorów sprawiły, że telekomy z krezusów gospodarki zmieniają się w podmioty borykające się ze spadkiem przychodów. A to dopiero początek ich kłopotów.

WYBORCZA.BIZ

Apple podał rozczarowujące wyniki i ściął prognozy

Apple w czwartym kwartale roku obrotowego 2012/2013 zarobił mniej niż oczekiwali analitycy i ściął prognozy finansowe na przyszłość.

PULS BIZNESU

Nokia sprzedaje zakład w Salo

Nokia, fiński producent telefonów komórkowych sprzedaje część swojej fabryki w Salo, którą zamyka. Nabywcą aktywów będzie producent farmaceutyków, koncern Orion, informuje Reuters.

Miliardy na IT dla medycyny

Placówki medyczne wydadzą ponad 1 mld zł na informatyzację. Co najmniej drugie tyle wyłoży resort zdrowia.

MAC: Narodowy Plan Szerokopasmowy do konsultacji w ciągu 2 tygodni

Upowszechnienie do 2020 r. szerokopasmowego internetu zakłada Narodowy Plan Szerokopasmowy, który w ciągu 2 tygodniu zostanie skierowany do konsultacji społecznych. Jak szacuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji realizacja planu będzie kosztować minimum 8,5 mld zł.

NETWORLD

RSA Europe: bezpieczeństwo ważniejsze od prywatności

Ochrona brzegu sieci przed atakami to zdecydowanie za mało. Powinniśmy wiedzieć, kiedy napastnicy trafią do naszej sieci, a gdy im się to już uda, minimalizować czas, w ciągu którego nasze dane mogą być narażone na atak. Na szali bezpieczeństwa powinniśmy położyć nawet ochronę naszej prywatności. Takie są najważniejsze tezy jednej z najważniejszych konferencji poświęconych bezpieczeństwu IT - RSA Europe, która na początku października odbyła się w Londynie.