Piątkowy Przegląd Prasy

Apple szykuje się do przejęcia foto start-upu… Spadło zapotrzebowanie na pracowników sektora IT… Najważniejsza spółka zależna MNI myśli o upadłości… Usługi przez Internet coraz bardziej popularne… Sprzedano 2 mln kopii Wiedźmina 2… Google grozi rezygnacją z łączenia z francuskimi mediami…

COMPUTERWORLD

Microsoft Technology Summit 2012 - ostatnie chwile na rejestrację

Podczas siódmej edycji konferencji Microsoft Technology Summit 2012 odbędzie się pierwsza oficjalna prezentacja Windows 8 w Polsce.

Piotr Staszczak nowym prezesem S&T Services Polska

Zastąpi na tym stanowisku Macieja Wiśniewskiego, który złożył rezygnację. Staszczak jest związany z S&T od 2010 roku jako Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Usług Profesjonalnych.

*reklama*

Warsztat: Gospodarowanie odpadami w gminach po nowemu

23 października odbędzie się warsztat "Gospodarowanie odpadami w gminach po nowemu", na który zapraszamy przedstawicieli służb podatkowych, informatycznych oraz przedstawicieli zespołów gospodarowania odpadami w gminach. Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom założeń nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach oraz przygotowanie przedstawicieli gmin do organizacji nowego systemu.

RZECZPOSPOLITA

Portfel w komórce

Operator T-Mobile pokazał usługę komórkowych płatności zbliżeniowych MyWallet. Zaprasza do projektu nie tylko banki, ale i inne telekomy.

Najważniejsza spółka zależna MNI myśli o upadłości; TP weszła na konta

MNI Telecom, spółka zależna giełdowego MNI ma coraz większe problemy w związku ze sporem z Telekomunikacją Polską.

Usługi przez Internet coraz bardziej popularne

Polscy przedsiębiorcy, szukając oszczędności, wolą unikać kosztownych inwestycji w infrastrukturę IT i oprogramowanie.

Sprzedano 2 mln kopii Wiedźmina 2

"Cyberpunk 2077" to nowa gra CD Projektu Red, która ma co najmniej powtórzyć sukces gier o Wiedźminie.

GAZETA PRAWNA

Google grozi rezygnacją z łączenia z francuskimi mediami

Internetowy potentat Google zagroził, że nie będzie łączyć swych klientów z witrynami francuskich środków masowego przekazu, jeśli rząd Francji nie przestanie forsować ustawy obciążającej operatorów wyszukiwarek opłatami na rzecz właścicieli mediów.

WYBORCZA.BIZ

Wyciek wyników Google'a. Akcje ostro w dół

Przez pomyłkę dane finansowe Google'a wyciekły do internetu trzy godziny przed czasem. A że były słabsze niż oczekiwano, akcje poleciały na łeb na szyję.

PULS BIZNESU

Apple szykuje się do przejęcia foto start-upu

Apple przygotowuje się do wielomilionowego przejęcia start-upu Color Labs, pozwalającego na dzielenie się w sieci nagraniami wideo i fotografią.

Znowu mniej ofert zatrudnienia

Spadło zapotrzebowanie na pracowników sektora IT, nieco wzrosło zainteresowanie szkoleniowcami.

NETWORLD

Cyberatak na stymulatory serca jest możliwy

Od kilku lat co pewien czas słyszymy o tym, że sztuczne rozruszniki serca oraz wszczepialne kardiowertery-defibrylatory mogą być podatne na manipulację z zewnątrz i wykorzystane np. do uśmiercenia użytkownika. Tym razem pojawiły się twarde dowody, że taka operacja jest możliwa - przedstawił je na konferencji Breakpoint Barnaby Jack, specjalista z firmy IOActive.