Piątkowy Przegląd Prasy

Kogo będą zatrudniać CIO... Niejasne losy technologicznego inkubatora Internet Group... Większe straty Compu... HP walczy z Lenovo o utrzymanie pozycji lidera w segmencie PC... Awantura o opłaty za częstotliwości RTV... Kontrowersyjny alians IBM z Huawei... CD Projekt Red zaczął oferować gry w sieci... UPC łączy smartfon z telefonem stacjonarnym...

COMPUTERWORLD

Kogo będą zatrudniać CIO

Jedna trzecia szefów IT, ankietowanych przez amerykańską redakcję Computerworld, będzie w najbliższym czasie zwiększać zatrudnienie w swoich działach.

HP walczy z Lenovo o utrzymanie pozycji lidera w segmencie PC

Po latach dominacji na rynku komputerów osobistych koncern Hewlett-Packard może stracić pozycję lidera na rzecz firmy Lenovo. Według analityków IDC i Gartnera obu producentów dzieli tylko 0,2% udziału rynkowego. Co ciekawe o ile według szacunków IDC w trzecim kwartale br. HP utrzymał pozycję, tak z analiz firmy Gartner wynika, że liderem jest już firma Lenovo.

RZECZPOSPOLITA

Awantura o opłaty za częstotliwości

Nadawcy radiowi i telewizyjni protestują przeciwko windowaniu opłat za przesyłanie sygnału ich stacji.

Kontrowersyjny alians IBM z Huawei

Amerykański gigant jest od lat kluczowym partnerem chińskiego dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego.

CD Projekt Red zaczął oferować gry w sieci

Według CD Projekt Red przyszłością rynku dystrybucyjnego jest sprzedaż przez internet

GAZETA PRAWNA

UPC: smartfon połączy z telefonem stacjonarnym, rozmowy będą za darmo

Kablówki szykują się na trudniejsze czasy, bo coraz więcej klientów poszukuje tańszych ofert. UPC Polska, Multimedia Polska, Vectra i mniejsi gracze mają zamiar zwiększać liczbę usług za tę samą cenę, by nie oddać klientów sojuszom sieci komórkowych i platform satelitarnych. Wojna cenowa może się nasilić.

PARKIET

Niejasne losy technologicznego inkubatora Internet Group

Wnioski o uchylenie uchwał, zarzuty naruszania porozumienia inwestycyjnego, rynkowe plotki, że IGroup ponownie będzie wydmuszką - co z planem, który uchronił spółkę przed upadłością?

Większe straty Compu

Inwestorzy wyprzedają akcje. Brak zamówień z sektora publicznego sprawił, że firma musiała rozpocząć bolesną restrukturyzację.

NETWORLD

Mozilla łata 11 krytycznych błędów w Firefoksie

Fundacja Mozilla udostępniła właśnie najnowszą wersję swojej przeglądarki - Firefox 16. Usunięto z niej 14 błędów w zabezpieczeniach, z których aż 11 zostało uznanych za luki krytyczne.