Piątkowy Przegląd Prasy

T-Mobile przejmuje w Ameryce i tworzy czwartego gracza na rynku komórkowym… Google ustępuje wydawcom w sprawie wirtualnej biblioteki… Gadu-Gadu, czyli słońce zachodzi… Internet niewykorzystaną szansą dla polskich firm… Gry i muzyka w komórkach przebiją wideo… Miliard ludzi na Facebooku… Snajper 2 żyje…

COMPUTERWORLD

CeBIT 2013: warsztaty dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem targach

Ministerstwo Gospodarki zaprasza przedstawicieli firm ICT zainteresowanych udziałem w przyszłorocznych targach w Hanowerze na warsztaty, które odbędą się 24 października w siedzibie resortu gospodarki w Warszawie.

RZECZPOSPOLITA

T-Mobile przejmuje w Ameryce i tworzy czwartego gracza na rynku komórkowym

Połączona spółka utrzyma nazwę T-Mobile, a pokieruje nią dotychczasowy prezes tej sieci John Legere.

Internet niewykorzystaną szansą dla polskich firm

Nasz kraj nie korzysta z dobrodziejstw gospodarki internetowej - wynika z raportów demosEUROPA i OECD.

Gry i muzyka w komórkach przebiją wideo

Za oceanem już 28 proc. posiadaczy smartfonów słucha przez nie muzyki. Ponad połowa korzysta z aplikacji, a prawie 40 proc. gra w mobilne gry.

Miliard ludzi na Facebooku

Największy na świecie portal społecznościowy pochwalił się najnowszymi statystykami. Z serwisu korzysta już miliard aktywnych użytkowników.

GAZETA PRAWNA

Microsoft nie odpuszcza. Surface Phone istnieje?

Według źródeł redakcji China Times Microsoft od czterech miesięcy pracuje nad Surface Phone. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

WYBORCZA.BIZ

Google ustępuje wydawcom w sprawie wirtualnej biblioteki

Koncern internetowy Google porozumiał się z wydawcami w USA po latach sporu o prawa autorskie w związku z pracami nad Google Books Library Project - inicjatywą, która w zamyśle twórców ma stać się największą wirtualną biblioteką świata.

PULS BIZNESU

Snajper 2 żyje

Nakład drugiej części hitu City Interactive ma wynieść 800 tys. sztuk. Premiera jest niezagrożona, bo gra jest już gotowa.

Gadu-Gadu, czyli słońce zachodzi

Właściciel komunikatora internetowego zwolnił znaczną część załogi. Spółka od kilku lat przynosi pokaźne straty.

NETWORLD

Ruszają prace nad HTTP 2.0 - przyspieszy go SPDY

Organizacja Internet Engineering Task Force rozpoczęła pracę nad następną generacją podstawowego protokołu internetowego - HTTP. Jego nowa wersja projektowana jest z myślą o sprawniejszym obsługiwaniu złożonych i "zasobożernych" aplikacji internetowych - dlatego też HTTP 2.0 ma być oparty na opracowanym przez Google protokole SPDY.