Piątkowy Przegląd Prasy

Bankowość internetowa rośnie w siłę… Zmowa cenowa Apple'a i wydawnictw? Bruksela wymusi tańsze e-booki?... Internetowa aktywność pracownika pod lupą… CD Projekt Red wyda grę po śląsku… Wasko zapłaciło aż 70,2 mln zł za COIG… Nawigacja w iPhone’ach ofiarą wojny między Apple i Google… Polskie kabarety w ramówce YouTube. Stacje telewizyjne stracą widzów i wpływy z reklamy… Internet nie wyprze agentów ubezpieczeniowych. Da im nowe narzędzia…

COMPUTERWORLD

Twórca serwisu Flickr będzie gościem specjalnym Kongresu Netii Biznes to Rozmowy

Gościem tegorocznej edycji Kongresu "Biznes to Rozmowy", który odbędzie się 4 października br w Warszawie, będzie Stewart Butterfield, założyciel serwisu Flickr, uznany przez magazyn Time za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Filipiak najlepiej zarabiającym członkiem zarządu w branży IT

Wśród firm, które w 2011 roku najlepiej wynagradzały swoich menedżerów znalazły się Comarch i Asseco Poland - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT notowanych na GPW w Warszawie w 2011 roku", wydanego przez Sedlak&Sedlak.

RZECZPOSPOLITA

Bankowość internetowa rośnie w siłę

Na koniec drugiego kwartału już ponad 10,7 mln osób aktywnie korzystało z bankowości internetowej.

Internetowa aktywność pracownika pod lupą

Zabranianie pracownikom dostępu do określonych stron oraz blokowanie uruchamiania pewnych aplikacji to najpopularniejsze sposoby zapewniania bezpieczeństwa IT.

CD Projekt Red wyda grę po śląsku

W połowie października na rynek trafi pierwsza gra komputerowa, której bohaterowie będą mówili śląską gwarą.

Wasko zapłaciło aż 70,2 mln zł za COIG

Gliwicka spółka sfinalizowało zakup 85 proc. akcji prywatyzowanego Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa.

GAZETA PRAWNA

Nawigacja w iPhone’ach ofiarą wojny między Apple i Google

Ostatnia ofiarą wojny tocznej przez Apple z koncernem Gogle na rynku telefonów komórkowych padała jedna z najczęściej używanych aplikacji w iPhone’ach, a mianowicie mapy.

Polskie kabarety w ramówce YouTube. Stacje telewizyjne stracą widzów i wpływy z reklamy

Grupę MoCarta i wiele innych przedstawień kabaretowych można już oglądać w internetowym serwisie YouTube w jakości HD. Dzięki rozpoczętej właśnie współpracy z wytwórnią New Abra, wydającą programy takich formacji jak Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów czy Kabaret Łowcy.B, również ich skecze emitowane będą teraz w największym serwisie wideo w sieci.

Internet nie wyprze agentów ubezpieczeniowych. Da im nowe narzędzia

Przez telefon czy internet możemy już ubezpieczyć prawie wszystko. Ostatnio dynamicznie rośnie liczba kupowanych w ten sposób polis na życie czy polis turystycznych. Z badań ubezpieczycieli wynika, że kanał elektroniczny stał się ulubionym sposobem ubezpieczania się zapracowanych ludzi mieszkających w wielkich miastach.

WYBORCZA.BIZ

Zmowa cenowa Apple'a i wydawnictw? Bruksela wymusi tańsze e-booki?

Apple i wydawcy książek idą na ustępstwa - poinformowała Komisja Europejska. Cztery duże grupy wydawnicze i producent iPadów pozwolą sklepom ustalać ceny cyfrowych książek.

NETWORLD

Microsoft szykuje awaryjną aktualizację dla IE

Koncern z Redmond udostępnił wczoraj poprawkę, tymczasowo zabezpieczającą użytkowników przed atakami wykorzystującymi lukę "zero-day" w Internet Explorerze. Jednocześnie zapowiedziano, że w piątek (21 września) pojawi się aktualizacja ostatecznie usuwająca problem.