Piątkowy Przegląd Prasy

Nowy iPhone pociągnie kurs akcji Apple'a? Analitycy podnoszą wycenę… Pół miliarda aktywacji Androida… Obiecują ci szybki internet, to taki ma być… Codzienne zakupy w sieci… Utwory bez właścicieli praw autorskich dostępne dla każdego w Internecie… iPhone 5 bez płatności zbliżeniowych…

COMPUTERWORLD

Kolejny etap sporu sądowego HP i Oracle dopiero za 5 miesięcy

W lutym 2013 roku amerykański sąd zdecyduje czy Oracle jest winien firmie HP odszkodowanie finansowe z tytułu sprzecznego z wcześniejszymi porozumieniami zaniechania rozwoju oprogramowania dla układów Itanium. Deklaracje władz Oracle miały zaszkodzić sprzedaży serwerów HP. Sporna pozostaje też wysokość ewentualnego odszkodowania.

MAC: każdy nowy budynek będzie miał światłowody

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowało rozwiązania prawne, które zagwarantują, że każdy nowo wybudowany budynek będzie posiadał dostęp do szerokopasmowego internetu. Przedstawiciele resortu zapewniają, że nie zwiększy to znacząco kosztów budowy bloków mieszkalnych. Przepisy są teraz oceniane przez Komisję Europejską.

RZECZPOSPOLITA

Obiecują ci szybki internet, to taki ma być

Pod koniec przyszłego tygodnia UKE przedstawi dostawcom internetu tekst porozumienia ws. jakości świadczonych usług - donosi "Gazeta Wyborcza".

Codzienne zakupy w sieci

Aż 77 proc. Polaków kupujących w Internecie przynajmniej raz nabyło w ten sposób artykuły codziennego użytku, jak woda, pieczywo, kosmetyki.

Pół miliarda aktywacji Androida

Dzień po premierze nowego iPhone'a, Google chwali się olbrzymią ekspansją swojego systemu operacyjnego.

Utwory bez właścicieli praw autorskich dostępne dla każdego w Internecie

Tak zwane utwory osierocone, czyli zdjęcia, filmy i dzieła literackie, których właścicieli praw nie udało się odnaleźć, trafią do Internetu, gdzie będą dostępne dla każdego - przewiduje przyjęta dziś przez Parlament Europejski dyrektywa.

WYBORCZA.BIZ

Nowy iPhone pociągnie kurs akcji Apple'a? Analitycy podnoszą wycenę

To najszybsza jak dotąd premiera iPhone'a. Raptem tydzień po premierze na największych rynkach smartfon będzie w sklepach m.in. w Polsce. Analitycy przewidują, że padnie rekord sprzedaży w pierwszym tygodniu. I podnoszą cenę docelową akcji Apple'a.

PULS BIZNESU

iPhone 5 bez płatności zbliżeniowych!

Apple trzyma się z daleka od płatności zbliżeniowych. Podczas, gdy konkurencji inwestują w NFC, producent iPhone mówi na razie pass.

NETWORLD

Nowe zagrożenie - botnet sterowany z sieci Tor

Specjaliści z niemieckiej firmy G Data Software wykryli nowy botnet, który choć pod wieloma względami przypomina inne sieci zombie-PC, to jednak ma pewną unikalną cechę - jest kontrolowany za pomocą serwera IRC uruchomionego w anonimizującej sieci Tor. Zdaniem ekspertów, zlikwidowanie takiego botnetu może być wyjątkowo trudnym zadaniem.